Beyaz British Longhair Özellikleri

İngiltere kökenli olan ve kısa tüylere sahip olan Beyaz British Longhair, 19. yüzyılda Harrison Weir aracılığıyla dünyaya tanıtılmıştır. Birçok insan, bu cins bir kediye sahip olmak ister çünkü Beyaz British Longhair, oldukça sosyaldir. Tek başına kaldığında kendini eğlendirebilen ve sahibi gelene kadar keyifli vakit geçirebilen bu kedi, birçok insanın hayalindeki kedi olabilir.

Harrison Weir, 19. yüzyılda bir kedi yarışmasına katılır ve Beyaz British Longhair cinsinin tanınmasına vesile olur. Bu şekilde bilinirliği artan bu kedi cinsi, artık en sevimli dostlarımızdan biri. Sizlere, bu yazıda Beyaz British Longhair hakkında bilmeniz gerekenleri aktaracağız.

Beyaz British Longhair Vücut Yapısı

Sabırlı bir karaktere sahip olan British Longhair, güçlü bir yapıdadır. Sosyal bir kedi olan ve insanlarla iyi bir iletişim içinde bulunan bu kedi cinsinin ince ve uzun bir kuyruğu vardır. Çok sevimli bir görüntüsü olan ve bu sebeple birçok insan tarafından ilgi gören bu kedi cinsinin gövdesi kaslı ve iridir.

Yemek yemeyi oldukça seven bu kediler, geniş ve orta büyüklükte bir kulak yapısına sahiptir. Ayrıca bu kediler, 5-10 kg arasında olmakta ve tatlılıkları ile özellikle çocukların ilgisini çekmekte.

Beyaz British Longhair Bakımı

Üzerinde hemfikir olunan konulardan bir tanesi olan kedi bakımı, oldukça gerekli ve önemli bir mevzudur. Çünkü kedilerin bakımı düzenli aralıklarla yapılmazsa, kediniz kendini mutsuz hissedebilir. Ayrıca bu durumun sizi ilgilendiren bir yönü de vardır. Sizler de kedilerin ortalıkta uçuşan tüylerinden rahatsız olabilirsiniz.

Beyaz British Longhair tüyleri uzun ve oldukça yoğundur. Bu sebeple Beyaz British Longhair’inbakımı sık sık yapılmalıdır. Yapılan bakım ile hem siz rahat edersiniz hem de kediniz kendini mutlu ve temiz hisseder. Kedinizin kıllarına uyum sağlayacak bir tarak edinerek kedinizin bakım sürecini başlatabilirsiniz. Bilindiği üzere her kedinin tüy yapısı birbirinden farklıdır. Bu sebeple her bir kedi için farklı yapıya sahip tarak kullanılmalıdır.

Kedinizin sağlığı için kaliteli bir mama kullanmanız da dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Kedilerin, A vitaminini üretemediği bilinen bir gerçektir. Bu sebeple alacağınız mamanın kediye vitamin takviyesi yapması, oldukça önemlidir. Ayrıca bu konuda veterinerinizin söylediklerini de uygulamalı, kedinizin sağlığı için gereken adımları zamanında atmalısınız.

Beyaz British Longhair cinsindeki kedinizin tırnak bakımını da düzenli aralıklarla yapmalı ve böylelikle kedinizin tırnaklarında bakteri oluşmasını engellemelisiniz. Çünkü temizlik, bir kedi için çok önemlidir ve kediler, en temiz hayvanlardan biri olarak bilinir. Kedilerinizin temizlik konusunda hassasiyetini dikkate almalı ve onlara bu mevzuda yardım etmelisiniz.

Beyaz British Longhair’ın Çocuklarla İletişimi

Beyaz British Longhair’ın oldukça sosyal bir cins olduğu, birçok insan tarafından bilinen bir gerçek. Bu yüzden bu kedi cinsinin çocuklarla iletişimi çok kuvvetli. Yeni şeyler öğrenmek isteyen ve sabırlı yapıları ile dikkat çeken bu kediler, çocuk sahibi olan ailelerin dostudur. Bu kedi cinsinin iletişim becerisi yüksek olduğu için çocuklarınızla özel bir iletişim kurar ve bu sayede çocuklarınız keyifli vakit geçirme şansını elde eder. Özellikle çocuklu aileler tarafından beslenen bu kediler, zekaları ile diğer kedi cinslerinin bir adım önünde yer alır. Kedilerin çoğu, aslında çok zekidir.

Beyaz British Longhair cinsi kedilerle ilgili şaşıracağınız bir bilgi de bu kedilerin köpeklerle bile çok iyi geçinmesidir. Çizgi filmlere bile konu olan kedi köpek kavgası, bu kediler için pek de geçerli bir durum değil. Ayrıca bu kediler, tıpkı çocuklarınız gibi oyun oynamayı çok seviyor. Bütün bir gün onunla oynayabilir, bu sayede kendinizi ve onu mutlu edebilirsiniz.

Beyaz British Longhair ile İlgili Önemli Bilgiler

Yemek yemeyi çok seven ve bu sebeple obezite riski bulunan bu kedi cinsiyle ilgili bazı önemli bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler özelinde hareket ederseniz eğer, Beyaz British Longhair sahiplendiğinizde herhangi bir zorluk çekmez ve onlarla iyi anlaşırsınız. Peki bu cinsteki kediler hakkında bilmeniz gereken önemli bilgiler nelerdir?

  • Bu kedi cinsi hem iç hem de dış mekânda yaşayabilir.
  • Bu kedilerin çocuklara ve diğer hayvanlara yönelik sabrı, üst düzeydedir. Çünkü bu kediler, sabırlarıyla bilinir. Sabırlarından kaynaklı bir soğukkanlılıkları da vardır.
  • Beyaz British Longhair için düzenli bir bakım uygulamak gerekir. Aslında düzenli bakım, her bir kedi cinsi için gerekli olmakta.
  • Arkadaş canlısı olan bu cins, aynı zamanda olaylar karşısında oldukça soğukkanlıdır.
  • Beyaz British Longhair, adeta uyumak için var olmuştur. Her ortamda uyuyabilir, tıpkı uykucu bir insan gibi.

Beyaz British Longhair ile ilgili bilgilerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle yorum kısmında paylaşırsanız, değerli okuyucularımızın bu konuda daha fazla şey öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın