BMW Bir Tutkudur

Posted on

Almanya’nın dünyaya sunduğu en değerli markalardan biri diyebiliriz BMW için sanırım. Hangi erkek gençlik yıllarında ‘’İleride ben de BMW kullanacağım’’ demedi ki ? Gençlerin kalbinde, BMW en büyük rakibi olan Mercedes’ten her zaman bir adım önde yer almıştır. Babaların hayali Mercedes sahibi olmak iken gençlerin düşünde hep BMW olmuştur .

BMW’nin gençler üzerindeki bu etkisi tabi ki bir tesadüf değil. 1913 yılında Münih kentinde kurulduğunda BMW’nin uçak motoru ürettiğini biliyor musunuz ? Şaka değil,  BMW otomobil üretiminden önce uçak motoru üreten bir firma. Bu bize BMW’nin sürat ile olan yakın ilişkisini açıklıyor sanırım.

Sizi biraz daha şaşırtmak isteriz. Biliyor musunuz BMW’nin ambleminde bulunan mavi kısım gökyüzünü beyaz kısım ise uçak pervanesini simgelemekte. Yani ’’Uçak gibi hızlı’’ deyimi adeta gerçeğe dönüyor BMW ‘ler için.

BMW-M3-performance-Edition-03

İleri teknoloji donanım ve motor gücü ile her zaman rakiplerinden bir adım önde olan BMW, aynı zamanda Mini Cooper ve Rolls-Royce gibi efsane markaları da kendi çatısı altında toplamıştır. BMW şu an geniş yelpazede üretimde bulunmakta. Özellikle gençlere hitap eden  1 serisi modelleri ve orta yaşa hitap eden 3 serisi en çok  rağbet gören modelleridir. Tabi ki 4×4 araçları X serilerini de unutmamak gerekiyor.

Ülkemizde Borusan Oto’nun yetkili satıcı ve servis olarak olarak hizmet ettiği BMW, yedek parça sıkıntısı yaşamayan bir marka olması sebebiyle de kendisine yönelik olan ilgiyi daha da artıyor. Prestijin yanında gücü de simgeleyen BMW markası sadece  normal vatandaşların değil Bakanların ve Başbakanların da makam arabası olma şerefini de taşıyor tüm dünyada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir