Bmw : Gran Lusso Coupe’yi Gördünüz mü?

Posted on

Bu otomobil dünyasında ne arabalar varmış arkadaş. Bugün gözüme çarpan bir arabayı sizlerle tanıştırmak istiyorum. BMW ve Pininfarina işbirliği ile üretilen bir otomobil karşımızda. Oldukça başarılı bir görüntüsü bulunan Gran Lusso Coupe bugün ortaya çıktı. Pininfarina ile BMW’nin iş birliği ile geliştirilen Gran Lusso Coupe gerçekten tasarım olarak müthiş bir iş çıkmış ortaya. Zaten diğer markalar ile olan çalışmalarındaki gibi yine oldukça estetik bir modeli görebiliyoruz. Gran Lusso Coupe‘de ki inanılmaz tasarım Pininfarina’nın oldukça estetiksel bir çizgisi olduğunu gösteriyor bizlere.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında İtalya’da Como Gölü’nün yakınlarında düzenlenmiş olan Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2012 etkinliğinde BMW, Zagato ile işbirliği yaparak copue otomobilini tanıtmıştı. Bu yıl yapılan etkinlikte ise İtalyan tasarım stüdyosu Pininfarina ile birlikte geliştirdiği Gran Lusso (Büyük Lüks) Coupe modelini herkese tanıştırdı.

BMW-Gran-Lusso-Coupe-03

Geçen Cuma tanıtılan bu otomobil herkesin ilgisini çekti. Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2013 etkinliğinde otomobil tutkunlarının karşısına çıkan Gran Lusso, 21 inç jant, LED farlar, geniş ön panjur ve Pininfarina logosu çok dikkat çekiyor. Öte yandan otomobilde yok yok. Arka tarafında ince LED stop farların gerçekten çok şık olduğu görülebiliyor.

BMW-Gran-Lusso-Coupe-05

Otomobil’in iç mekanına bir göz attığımızda lüks detaylar gözden kaçırılmamış. Farklı deri döşeme ve ahşap kaplama tercihi yapılmış. Bunun yanı sıra otomobilde kaliteli ses deneyimi için Bang & Olufsen marka hoparlörler kullanılmış. Tavanında siyah renkli yün döşemelerin yer alıyor. En ince ayrıntısı ise belki çok fazla göze çarpmıyor ama otomobilin paspaslarının da özel olarak tasarlanmış.

BMW-Gran-Lusso-Coupe-06

BMW Gran Lusso Coupe, BMW’nin 1989-1999 yılları arasında üretilen 8-Serisi’nin yeni nesli olacak gibi duruyor. İddialar bu yönde. Ancak şöylede bir şey var ki BMW Gran Lusso Coupe’nin 7-Serisi Coupe olarak piyasaya sunulabileceğini söylenmekte. Otomobilin üretime girip girmeyeceğini ve ne olarak adlandırılacağı ise netlik kazanmış değil.

BMW-Gran-Lusso-Coupe-08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir