BMW i3 Elektrikli Otomobil Açıklandı

Posted on

Dünya otomobil ve motorsiklet üretim devi Alman BMW Şirketi nin çevre dostu olan ve elektrikle çalışan i3 ün prototipi hakkında çıkan haberleri ve otomobilin özelliklerini daha önce sizlerle incelemiştik. Fakat sonunda beklenen o büyük günün geldiğini ve BMW nin elektrikle çalışan i3 adını verdiği otomobilinin sonunda seri üretime geçtiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. BMW Şirketi ne göre bu yeni otomobilin elektrikle çalışıyor olması karşısında kullanıcılarının burun kıvırması yada kafalarında soru işaretleri oluşması gereksiz. Çünkü bu yeni otomobil saatte 60 km hıza 7 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor ve tam şarj edilmiş halde 100 km mesafeyi rahatlıkla kat edebiliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre BMW i3 bu yıl galerilerde ki yerini alamayacak. Hatta önümüzde ki yılın 2. Yarısında satışa sunulması bekleniyor. Otomobilin etiket fiyatının ulusal vergiler ve diğer giderler göz önüne alınmadan 41.350 dolar olması bekleniyor. Ayrıca elektrik ile çalışan BMW i3 ün kullanıcıların tercihine bağlı olarak küçük bir yakıt deposuna sahip olan modelide satışa sunulacak ve yakıt deposu olan seçeneğin vergiler ve giderler hariç etiket fiyatının 45.000 dolar olması bekleniyor.

bmwi3

Kesin olan bir şey varsa oda BMW i3 ün pek çok alanda geleceğin emisyon düzenlemelerine öncülük edeceği, ideal fiyatlarda satılacağı. Üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan biri bu araçların ekolojik çevreye zarar vermeden çalışacağı ve yakıt fiyatları göz önüne alındığında bütçe dostu olacağı olmalı. Ayrıca BMW Şirketi de bu araçların daha fazla kişi tarafından alınabilir hale getirilmesi konusunda ve ülke koşullarına daha kolay uyum sağlayabilme konularında insanlara yardımcı olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir