Bobby McFerrin 3 Martta İstanbul’da

Posted on

 

İstanbul, dünyanın kültür ve sanat merkezi olmaya devam ediyor. Özellikle de günümüzün dünyaca tanınan isimlerinin konser vermek, film çekmek veya oyun sahnelemek gibi daha pek çok etkinlik amacı ile yoğun şekilde geliyor. Bu durumda dünyanın her yerinde zaten önemli bir yeri bulunan İstanbul’ un kültür ve sanat etkinlikleri ile de en faal kentlerden birisi olmasına yol açıyor. Günümüzde Türkiye’de konser veren pek çok ünlü isim bulunurken, gelecek kültür ve sanat etkinlikleri programında da dünyaca ünlü isimler öne çıkıyor.

bobby mcferrin

İstanbul’da özellikle de havaların ısınmaya başladığı mart ayı ile birlikte yeni isimler ve yeni yüzler hayranlarına unutulmaz anlar yaşatmak üzere geliyor. Dolu dolu bir kültür sanat ayının yaşanacağı İstanbul’da mart ayındaki açılışı Bobby McFerrin yapıyor. 35 yaşın üstünde olup da Bobby McFerrin ismini bilmeyen bir müziksever dahi yoktur. Özellikle de pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ve Bob Marley’ in sandığı Don’t Worry Be Happy isimli şarkısı ile tanınan Bobby McFerrin doğaçlama yönünden hiçbir sınırı bulunmayan dünya müziğinin en önemli sanatçıları arasında gösterilen dünyaca ünlü yıldız 1950’de New York’ ta dünyaya geldi.

Müzik dünyasına ilk sesini klasik eğitimi almış olan anne ve babasının izinden giderek 1977 yılında tanıttı. Dünyaca ünlü komedyen Bill Cosby tarafından sağlanan destek ile çok kısa bir süre içerisinde adını duyurarak, 1982 yılında çıkardı. Dünyaca ünlü Don’t Worry Be Happy isimli şarkısı da Bobby’ nin 1988 yılında piyasaya sunduğu Simple Pleasures isimli albümde yer alıyor.

Müziği her türü ile ele alan Bobby McFerrin, 2013 yılında çıkardığı son albümü Spirityouall ile Amerikan müziğinin en temel noktalarına değiniyor. Albüm içerisinde yedi geleneksel ilahinin yanı sıra kendi besteleri ve bir adette Bob Dylan yorumu bulunuyor. Günümüzün yaş sınırı bulunmayan ve her tür müziksevere hitap etmekte olan albümlere sahip olan dünyaca ünlü isim Bobby McFerrin 3 mart 2015’te CRR’ de hayranları ile müzik tutkusunu paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir