Bugün günlerden Beşiktaş – Teşekkürler Fernandes

Posted on

Stres dolu şu günlerde , Beşiktaşımın maçını keyifli bir şekilde izleyecektim arkadaşım ile birlikte. Aslında izleme yerini evde değil de stadda gerçekleştirecektik fakat olmadı ve çok şey kaçırdım. Farkında mıyım ? Malesef. Bir daha ki seferi inşallah. Neyse geçtik arkadaşlara Beşiktaş – Stoke City maçını izlemeye iki dost gibi iki Beşiktaş tutkunu olan gençler olarak.

Aldık yanımıza çerezimizi, kolamızı başladık izlemeye. İlk dakikalar o kadar rahat oynamamıza rağmen içimde bir sıkıntı oluyordu. Bunu Beşiktaşımın gol yiyeceğine veya yenileceğimize veyahütta elenmemize bağlamıyordum aslında. Günün stresi ve son zamanlarda ki yaşadığım talihsiz olaylardan dolayı oluşan bir sıkıntı idi. Bunun farkındaydım. Dakikalar 10 – 20 gösteriyordu biz bastırıyorduk. Çok ‘ da güzel baskı kurmuştuk. İsmail ‘ in kanadın dan gelmeye başlamışlardı ağırdan ağırdan. O an sezdik arkadaş ile fakat o bizi duyamıyordu ve Carvalhal önlem alamıyordu veya göremiyordu. Derkeeeen , İsmail ‘ in bir top kaybı Stoke City adına golü getirdi. İşte dedim şimdi aldık babayı.

Bir de Güntekin Onay demez mi , Dinamo Kiev hala 0 – 1 önde. İşler tersine gidiyordu , stres sıkıntı herşey benim lehime idi hala. Şu kötü günün , neşe dolu bir gece haline dönüştürmek , Beşiktaşımın elinde idi. Stoke City golü bulduktan hemen sonra ataklara ara ara başlamıştı yine. Derkeeeen , yine bir gol pozisyonu ve direkten dönen bir top. Beşiktaşımın baskıları devam etti ama golü bulamıyorduk işte. Stres daha çok germeye başladı beni ve dostumu. Ard arda yaktığımız sigaraların haddi hesabı yoktu :). Malesef ilk yarıyı geride kapattık. İkinci yarı biraz olsun umutlanmıştık ama. İlk yarının 10 dakikasında bulduğumuz o penaltı golü ve kırmızı kart, beni ve arkadaşımı sevinç yumağına dönüştürdü. Kötü günümün neşesi olma yolunda bir yol kat etmişti Beşiktaşım. Bulduğumuz 2.gol ve rahatlık bize yetmişti artık. Taraftarımız tabiki bu anlarda coşturdu tüm ekran karşısında ki futbol severleri.

-Şurda bir ayrı parantez açıp tek kelime ile Fernandes demek istiyorum. Fernandes demeden bu yazıyı tamamlamış olmam , çok büyük haksızlık sayılır yoksa. Sen hep böyle oyna sen hep lider özelliğini her maça yansıt , biz seni omuzlarımızda taşıyalım be Ferno.-

Neyse derken 3 oldu ve beklenmedik şekilde kendimi arkadaşın kollarında buldum. Komedi idi o anlar. 🙂 İşte böyle dostlar. Kötü günümün tek neşesi olan Beşiktaşıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bağlantısız bir yazı yazdım ama kendimi ve içimdekileri ifade ettiğimi düşünüyorum. Sizlere de teşekkürler saygıdeğer blogcularım.

Teşekkürler Beşiktaş – Teşekkürler Fernandes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir