Dönem Sonu Not Ortalama Hesaplama

Posted on
Dönem sonu not ortalama hesaplama
Dönem sonu not ortalama hesaplama

Üniversiteye başladığımdan beri şu not sisteminden hiç anlamıyorum. Onu öyle çarp onu krediye böl onu ordan al şunu şurdan koy. Diye uzayıp gidiyor. Geçenlerde bir blog ile karşılaştım ve çok hoşuma gitti. Hemde dönem sonu not ortalama hesaplamasını online program ile iki dakika ‘ da hesaplıyordu. Hemen dedim blogumda paylaşayım. Online olarak yapılıyor aslında bu işlem. Hoş bir arayüze sahip ve hiç bir indirme gerçekleştirmeden yapılabiliyor. Dönem sonu not ortalama hesaplama online programın sahibi Umut Benzer. Ona burdan teşekkür ediyorum tekrardan. Geçen gün ‘ de mail atmıştım blog da paylaşmak için. Kendisi aslında benim teşekkür etmem gerekiyor diye samimi bir cevap verdi. Sağolsun 🙂 . Şimdi biz dönem sonu not ortalama hesaplama yı gösterelim. Hesaplamayı aşağıdan görebilirsiniz

Dikkat edilmesi gereken hususlar ;

Buçuklu kredi hesaplarken ondalık kısmı , (virgül) ile ayırmalısınız! Aksi halde, aradaki . (nokta) hesaba katılmayıp, krediniz on katına çıkar.

Üniversite Not Hesaplama seçeneği ile sizde derslerden geçip veya geçmediğinizi öğrenebilirsiniz. Üniversite Yıl Sonu Not Hesaplama Sistemi siz değerli ziyaretçiler için hazırlanmıştır.

Örneğin dersinizin kredisi 3.5 ise, 3,5 olarak yazmalısınız. Eğer 3.5 yazarsanız bu 35 kredi olarak hesaba katılacaktır.

Tüm dersler için
Alınan Harf Notunun Puan Karşılığı * Dersin Kredisi
ayrı ayrı bulunur ve hepsi toplanır.
Bulunan değer Toplam Krediye bölünür.
Çıkan sonuç dönem içi notunuzdur.

Not : Resim temsilidir.

2 thoughts on “Dönem Sonu Not Ortalama Hesaplama

  1. Seneye işime yarayacak sanırım henüz kredili sistem değilim. Seneye hepsini veremeyeceğime göre kesin işime yarayacak 🙂 Teşekkürler.

  2. Ben sakarya üniversitesinde okumaktayım. gerçekten elinize sağlık çok güzel bir program olmuş çok işime yaradı tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir