İngilizce Öğrenmek Sandığınızda Çok Daha Kolay

Bu haftada yeni bir yazı ile karşınızdayız. Her hafta olduğu gibi yeniliklerden, yeni öğrenim tekniklerinden bahsedip duruyoruz. Dil öğrenmek her zaman insanlar açısından oldukça önemli ve dikkat edilen bir konu olmuştur. Yeni bir lisanı kendi günlük hayatınıza kazandırmanız bir çok yönden size artı puan sağlamaktadır. Yeni bir dil öğrendiğiniz zaman kendi dilinizde değil de o dile özgü düşünmeye başlıyorsunuz. Bu da sizin olaylara farklı bakış açıları ile bakmanızı sağlıyor.

Bir dil bir insan demektir.

Büyüklerimiz bu atasözünü boşuna söylememişlerdir. Ne demek peki? Yapılan araştırmalar gösterdi ki insanlar kelimeler ile düşünür. Eğer yeni bir dil öğrenirseniz siz de yeni kelimeler öğrenecek ve düşünce sisteminizi yenilemiş, geliştirmiş olacaksınız. Bu bağlamda bir dil bir insana karşılık gelmektedir.

Peki hangi dili öğrenmelisiniz?

Yine araştırmalara dikkat edecek olursak dünya üzerinde en geçerli dil şüphesiz ingilizcedir. Siz de bu dili ilk etapta ana diliniz gibi öğrenirseniz sonrasında diğer dilleri öğrenmek o kadar zor olmayacaktır. Bu dili öğrenmek içinde öncelikle ingilizce kelime listesi edinerek günlük çalışmalarla bu kelimeleri öğrenmeniz gerektemktedir.

Sadece kelimeler ile çalışmak yeterli bir çalışma metodu mudur?

Bu sorunun tek bir cevabı bulunmamakla beraber eğer okullarda belirli bir eğitimi almışsanız mutlaka ingilizce kelimelere çalışarak belirli bir seviyeye erişebilirsiniz. Daha sonra ise size kalmış durumda. Günlük çalışmalarla, yabancılarla sohbet ederek kendinizi geliştirmeniz oldukça önemlidir. Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var. Mutlaka ingilizcenizi günlük beslemeniz gerekmektedir. Eğer ki öğreniminize ara verirseniz bilgi birikiminiz ve kelime ezberiniz geriye doğru gidecektir. Elbette bu günlük hayatta ingilizce konuşulan bir lokasyonda yaşayan kişiler için geçerli değildir.

Türkiye’de yaşıyorum, ingilizce öğreniyorum ve bunu kariyerime artı olarak kazandırmak istiyorum.

Türkiye’de yaşayan insanlar için kariyerlerini bir adım öne götürebilmeleri için ingilizce çok önem kazanmaktadır. Ama bunun için de bir sınav bulunmaktadır. Belirli dönemlerle yapılan KPDS sınavları ile kendi ingilizce seviyenizi küresel şirketlere kanıtlayabilirsiniz. Bu sınava hazırlanmak için de kpds kelime ezberleme çalışmasında bulunmalısınız. Yani kpds de çıkan ingilizce kelimeleri titizlikle ve günden güne çalışarak kendi ezberinize almalısınız. Daha sonrası için de sınava girecek yüksek puanlar almanız gerekiyor.

KPDS sınavı için ne tür çalışmalar yapılmalıdır.?

İngilizce öğrenmek aslında bu sınavda başarılı olmanız için temel şart konumundadır. Belirli bir ingilizce seviyeniz varsa ve bu seviyenizi arttırarak şirketlerin ek kazançlarına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken ingilizce kelime dağarcığınızı geliştirebildiğiniz kadar geliştirmektir. Yeterli seviyeye geldikten sonra ise sıra da pratik yapmak kalıyor. Bu sınavlar daha çok listening ve reading içerdiği için olabildiğince fazla ingilizce yayın izleyerek makale dergi veya kitap okumanız gerekmektir. Gerisi sınav tecrübeniz kalmış durumdadır.

Sınavda çıkan ingilizce kelimeleri nerden bulabiliriz?

Bu kelimeler resmi kurumlarca açıklanmamış olup daha önce çıkan kelimeleri derleyen farklı mecralar bulunmaktadır. Siz de kpds kelime listesi edinerek günlük çalışmalara bölmelisiniz. Disiplinli bir şekilde bu kelimelere çalışarak sınavda yabancı ve bilmediğiniz bir kelimeye denk gelerek sürpriz yaşamamalı ve soruuyu kaybetmemelisiniz. Unutmayın ki çözeceğiniz her soru şirketler nezdinde size artı puan olarak ek gelir veya sosyal haklar olarak sizin gelirinizi etkileyecektir. Herkese başarılar.

kaynak: http://ingilizcekelime.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting