LYS Sonuçları Açıklandı – LYS Sonuç Öğren 2013

Tüm öğrencilerin beklediği LYS sonuçları sonunda açıklandı. ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, üniversite yerleştirme sonuçlarını bu gece saatlerinde açıklandı. Sisteme aşırı derecede yoğunluk var. Malesef ara ara kesintiler oluşabiliyor. ÖSYM yerleştirme sonuçları açıklandı ve öğrenme haberini sizlerde aşağıda ki linkten takip edebilirsiniz.

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2013-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasından açıklandı.

ÖSYM Başkanı Ali Demir LYS sonuçları için diğer yıllara göre daha erken açıklanacağını belirtmesinden 8 gün sonra sınav sonuçları açıklanmış oldu. Kaç aldığınızı ve hangi Üniversitelere yerleşeceğinizi öğrenmek için yapmanız gereken oldukça kolay oluyor.

2013 LYS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine bundan sonra gönderilmeyecek. Sınav sonuçları açıklandığında ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinde açıklandı. Yaklaşık 1 milyon adayın sabırsızlıkla beklediği sonuçları nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgiler yer aşağıda yer alıyor.

2013 Lys Sonuçlarını nasıl öğrenebilirsiniz, Sorular zor mu , Kolay mı Merak edilen bilgiler için aşağıdaki linki takip ediniz.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1428

adresine giriş yaptıktan sonra, T.C. Kimlik / YU Numarası ve Aday Şifrenizi girdikten sonra sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting