Yurt Dışı İngilizce Eğitimi

Günümüzde en çok tercih edilen yabancı dillerin başında İngilizce gelmektedir. Okullarımızda ilk öğretimden başlayarak bu İngilizce eğitimini alırız. Fakat ezberci eğitime dayalı bir sistem olduğundan, maalesef okullarda İngilizce dil eğitimi ‘’What is your name’’, ‘’ How old are you’’ gibi cümlelerin dışında öğrenemeyiz. İnternette dil eğitimi ile alakalı araştırma yaptığımda, Wall Street English web sayfasına rastladım. Siteyi biraz incelediğimde İngilizce eğitim ile ilgili çok önemli ve detaylı bilgilerin yer aldığını gördüm. Bu sebeple İngilizce dil eğitimi almak için yurt dışı okullarını araştırmaya başladım. Bu konu hakkında öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yurt dışı İngilizce eğitimi veren ülkeler

İngiltere: İngilizce dilinin çıktığı bu topraklarda, eğitim almak biraz pahalıdır. İngiltere zaten hayat standartlarının yüksek olduğu bir ülke olarak bilinir. Günlük hayatın pahalı olması, İngilizce eğitimi alacak kısıtlı bütçelere sahip kişiler, pek tercih etmemektedir.

Amerika: Özgürlükler ülkesi Amerika, İngiltere gibi yaşantının bize göre pahalı olduğu ülkelerden biridir. İngilizce eğitim veren yüzlerce okul ve üniversiteye sahiptir. Amerika da İngilizce eğitimi almak isteyenler için çok önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz. Amerika dil eğitimi için gelen öğrencilere çalışma izni vermektedir. Bu sayede dil eğitiminizi çok uygun fiyatlara ya da bedavaya getirebilirsiniz.

Kanada: Amerika’ya komşu olan bu ülke, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere vize kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca dil eğitimi alan öğrenciler, Kanada vatandaşlığına da başvurabilme hakkına sahiptir.

Malta: İngilizce dil eğitimi için birçok öğrenci Malta’yı tercih etmektedir. Hem tatil hem de dil eğitimi almak istiyorsanız, aradığınız ülke kesinlikle Malta’dır.

Avustralya: Öğrenciler için her keseye uygun, eğitim paketleri sunmaktadır. Ayrıca Avustralya hükümeti, dil eğitimi için gelen yabancı öğrencilere, haftalık belli bir saate kadar çalışma izni vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting