Facebook Telefon Numarası Gizleme

Posted on

Hemen hemen herkesin şuanda Facebook’u bulunuyor. İstediğimiz her kişiyi yada merak ettiğimiz, ayrıldığımız sevgilinin vs vs uzatabiliriz. Herkesin Facebook’u rahatlık ile bulunuyor ve resimlerine bakabiliyoruz. Tabi bunları istemeyen kullanıcılar ne yapacak? Mesela Facebook telefon numarası gizleme olayına girebilirler. Sizde bana tanıdıklarım dışından Facebook’uma ulaşmasın diyorsanız bu yazıyı okumanıza tavsiye ediyorum.

Dünya’da üzerinde çok kullanılan ve popüler olan sosyal ağlardan Facebook ,üyelik doğrulama yada güvenlik için sizde cep telefonu isteyerek çalınan şifreler içinde sizde doğrulamak için cep telefonu isteyebilir.

Bu numarayı girdiğinizde Doğru ayarların yapılmadığında Profilinizde bile mobil numaranız görüne bilir, buda vermek istemediğiniz yada bir başkasının görmesi demektir.

Peki Facebook kullananlar için Mobil numaranızı nasıl gizleyebilirsiniz. ?

Facebook adımıza girip, Hakkında bölümüne giriyoruz. Bkz: https://www.facebook.com/isminiz/about

Daha sonra İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler sekmesine giriyoruz. Oradan telefon numaramı kaldır diyebilirsiniz ve bir daha sizi telefon numarası ile kimse bulamaz 🙂 anca adınız ile aratıp bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir