Facebook`da Toplu Mesaj Silme Nasıl Olur?

Posted on

Evveeeeet evveeet. Herkesin aradığı bir konu daha karşınızda. Artık blogumuzda teknoloji haberleri`nin yanı sıra sizlere güncel şeylerden de bahsedeceğiz. Herkes şu son zamanlarda Facebook Toplu Mesaj Silme olayını konuşuyor. Ne kadarda enterasan. Aslında basit ama yinede bilmeyenler için hemen blogumuzda yer edelim dedik. İyi mi ettik kötü mü bilemem ama. Haberimizin devamında sizlere detaylı bir şekilde anlattık facebook toplu mesaj silme olayını.

Facebook`un sahibini kısacası bir tanımlamak gerekir öncelikle. Bu gencin bir dahi olduğuna inananlardanım bende. O kadar değilde. Dahi işte la. Neyi tartışıyoruz. Şuanda tüm dünyada Google ne kadar biliniyorsa Facebook`da biliniyor. Facebook`un sahibi Mark Zuckerberg isimli bir genç. Bu çocuk Harvard Üniversitesi’nde öğrenci iken 2004 yılında bir fikir geliyor ve Facebook isimli adresi kuruyor. Bugünkü sosyal ağ denilen baş yapıtların en önde geleni oluyor. Şuanda Facebook, bugün 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip imiş. Müthiş!. Her gün ve her saniye geliştirilen Facebook, yeni özellikleri ile de göz dolduruyor. Facebook Paralı olmazsa daha iyi olacak tabi araya sıkıştırmak lazım bunu da. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde herkes rahatlık ile kullanabiliyor bu adresi.

Aslına bakılırsa MSN Messenger`ın kapanma sebeplerinden bir tanesi de Facebook. İşin içinde başka şeylerde olsa Facebook bence bu tür programları esir aldı ve programlarda kapatılmak zorunda kaldı. mIRC`da öyleydi. Messenger geldi ve mIRC`da artık yitirdi kendini. Neyse efenim. Facebook mesajlaşma olayı devreye girdikten itibaren büyük bir hızla popülerliğini yitirmeye başlamış idi. İnsanların Facebook’ta sürekli çevrimiçi olmaları sebebiyle MSN Messenger’da oturum açma zahmetine girmelerine gerek bile kalmadı artık.

Şimdi asıl konuya geliyoruz. Evet evet sabırsızlandınız. Durun heyecana gerek yok. Facebook mesajlaşma hizmeti, çeşitli uygulamalar sayesinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinden kullanılabiliyor. Artık operatörlerin 10 bin mesaj olayı falanda hikaye oldu. İlerleyen zamanlarda da bunun dibini kurutacaklar. Operatörler değilde İnternet kazanacak. Sosyal iletişimin çok büyük bir kısmını hatta ve hatta birinci sırasını Facebook mesajlaşma almış durumda. Aslında Facebook`da çok kez değişime uğradı. Hâl böyle olunca da mesajlaşma fonksiyonlarını kullanmak konusunda zaman zaman sıkıntılar oluyor. Sizde çekiyorsunuz bende…

facebook-zaman-tüneli

Kullanıcılar son zamanlarda özel mesajlar konusunda zorlanıyor. Ancak Facebook burada devreye girdi. Güvenlik bilgilendirmeleri ile mesajların tamamen kullanıcılara özel ve kimseyle paylaşılamayacağını söylüyor Facebook`un kurucusu Mark reyis. Ayrıca kullanıcılar istedikleri zaman mesajlarını tamamen silme hakkını da sunmuş durumda. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ise mesajları arşive atma tuşuna değil silme tuşuna tıklaması oluyor. Tüm mesajların görüldüğü mesaj kutusu açıldığında, sayfanın sağ üstünde kalan sekmelerden “Tüm Konuşmayı Sil” tuşuna basarak sizde Facebook Toplu Mesaj Silme özelliğini kullanmış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir