Facebookta Gizlilik Ayarlarımı Nasıl Yapabilirim?

Posted on

Bugünlerde Facebook’a yoğun ilgi olması sebebiyle hesabınızın gizlilik ve güvenliğini en üst seviyede tutmak isteyebilirsiniz. Ama ondan önce hesabınızın güvenliği olmazsa ne olur size ondan bahsetmek istiyorum. Mesela resimlerinizi herkes görebiliyorsa resimleriniz çalınıp başka sitelerde başka amaçlarla kullanılabilir. Bu yüzden gizlilik ve güvenlik ayarlarınızı en üstte tutmanızı tavsiye ediyorum. Peki, bu ayarları nasıl yapacağız sizlere onu anlatmak istiyorum.

İlk öncelikle önemli bir noktadan bahsetmek istiyorum. Facebook şifrenizi belirli aralıkla değiştirmenizi öneriyorum. Çünkü hep aynı şifreyi kullanıyorsanız farkında olmadan birinin elinde geçtiğinde kötü sonuçlar doğurabilir. Şifrenizi değiştirmek için;

Ayarlar>Şifre diyerek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eğer arkadaşınız olmayanlar kişilerden zaman tünelinizi gizlemek istiyorsanız yapmanız çok basit!

Ayarlar> Gizlilik diyerek buradan istediğiniz ayarları yapmanız mümkündür. Bunu yapmanızdaki amaç ise zaman tünelinizde paylaştığınız resim, video, etiketlenme olayının kimin görüp görmeyeceği işlemidir. Sizde bunları uygulayarak gizlilik ayarlarınızı kendinize göre ayarlayıp düzenleyebilirsiniz.

facebook-sayfa-adı-değiştirme

Son olarak size fotoğraf ya da fotoğraf albümünüzün gizlilik ayarı nasıl yapılır ondan bahsedeceğim. Bunun için gizleyeceğiniz fotoğraf albümünün üzerine gelip “Herkes” butonunu işaretleyerek herkese gösterebilir, “arkadaşlar” butonunu işaretleyerek sadece arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Sizde yukarıdaki ayarları yaparak güvenlik önlemlerinizi en üst seviyeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir