Football Manager 2016 Transfer Yapma

Posted on

Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren efsane olan footbal manager en son serisi olan footbal manager 2016 adıyla oyun severlerle buluştu. Bağımlılık derecesinde hastalık yapacak etkisiyle yine geçmişte olduğu gibi ses getireceğe benziyor. Oyuna eklenen onlarca yenilikte tartışmasız en çok ilgi çeken yeniliği bitmek bilmeyen oyun profil havuzudur.

Oyuna başladığı tariften itibaren oyun size ister ‘’tecrübeli’’ ister ‘’wonderkid’’ diye adlandırılan genç, yetenekli ve en önemlisi de ekonomik oyuncu portföyü sunuyor. Bunun yanı sıra oyun ekranının sol tarafında bulunan büyüteç simgesi oyunda transfer yapmak istediğimiz futbolcu, antrenör, gözlemci ve diğer kulüp çalışanlarını isim aratarak bulmamızı sağlayan bir sayfaya yönlendiriyor.

Bunların yanı sıra büyük kulüplerde kariyere başlarsanız ve flash transferlerle futbol medyasında adınız duyurmak isterseniz bu arama bölümünde futbolcuyu bulmak yetmiyor. Mesela büyük bir takımın oyuncusun sizin çalıştırdığınız büyük kulübe almak hiçte kolay olmayacaktır. Çünkü karşıda ki kulüp size oyuncuyu ucuza kaptırmak istemez. Böyle durumlarda bütçenizi zorlayabilir siziniz.

Bu da sizin sıkı bütçe yönetiminizle ters düşebilir. İşte tam bu noktada Oyun size bir kolaylık sağlıyor. Bu kolaylığa Footbal Manager 2016 Transfer Yapma devrimi de denilebilir. Oyuncu profilini bulduktan sonra oyuncu için fiyat sor seçeneği var bu size kulübün niyetini belli eder eğer fazla bir bonservis ücretiyle karşılaşırsanız yine transfer seçeneğinde ‘’oyuncuyla ilgilendiğini açıkla’’ seçeneğini seçerseniz bu futbolcuyu direk istediğinizi ve tek sorunun oyuncuyu satmak istemediği kulüp olduğu anlamına gelir.

Futbolcu da size çok gelmek isterse oyuncu kendi kulübüne satılması yönünde ciddi bir baskı uygular ve nihayetinde kulübü oyuncuyu size satmaya zorlar. Böylelikle oyuncunun kulübü ile pazarlıkta eliniz çok ciddi anlamda güçlenir. Oyuncuyu istediğini bonservis bedelinin biraz üstünde olsa da alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir