Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Posted on

Her insan küçüklüğünden bu yana en çok istediği işi yapmak ister. Ancak zaman ile hayat şartlarının ne kadar zor ve acımasız olduğunu çok geçmeden fark ederek, en çok istediğimiz yani severek yapabileceğimiz işlerin üzerine kocaman bir çizgi çekeriz. Ve zamanla hayatımızda ki taşlar yerine oturmaya başladığı zaman içimizden o çocuk tekrar çıkar ve o hayale tekrar dönmek isteriz. İşte malum hayat şartlarında hobi olarak severek ve eğlenerek yaptığımız fotoğrafçılık ile nasıl kazanç elde edebiliriz kısaca açıklayalım.

Mevcut işlerimizin kazancı yetmiyor ve hafta sonları için yapacağınız bir ek iş arıyorsanız, birazcık ta fotoğrafçılığa merakınız varsa işte tam size göre bir iş.

Fotoğrafçılık merakınız varsa zaten ucuz da olsa amatör bir kameraya sahipsinizdir. Amatör olarak yaptığınız fotoğraf çekim işini biraz daha profesyonele dönüştürerek para kazanma sırası sizde. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler de yaşıyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi öneririz. Hafta sonları manzarası güzel yerleri gezerek özellikle genç ve sevgili çiftlerin takıldığı mekanları bularak, yaşadığı anı ölümsüzleştirmek isteyen çiftlere 10-20 lira arasında fiyatlar ile fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Hatta biraz daha çevreniz varsa yada manzaralı bir yerde yaşıyorsanız işte o zaman daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Çevrenizde yeni evlenecek çiftlerin düğün, nişan fotoğraflarını bile onlara göre çok cuzi bir fiyatta ama size göre cazip bir fiyatta çekebilirsiniz. Tabi bunlar ne kadar profesyonel olmanıza ve kabiliyetinize göre de değişir. Kısacası bu işi zevk ile yapıyorsanız neden para kazanmayasınız ki? Haklısınız diyenleri duyar gibiyiz. Sizinde düşünceniz bu yönde ise, 1-2 hafta deneyerek kendinizde para kazanıp kazanamayacağınızı gözlemleyebilirsiniz.

O halde sizde fotoğraf çekerek hobinizi kazanca çevirme işinde sizlere başarılar diliyoruz. Korkmayın, çekinmeyin siz isteyin her şey fazlasıyla gerçek olur. Bu işe yeni başlayacaksanız eğer aşağıdaki ekipmanlara sahip olmanız gereklidir.

1-Yarı Profesyonel fotoğraf makinesi

2-Orta derece Kamera lensi

3-İyi bir hafıza kartı

4-Gerekliliğine göre flaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir