Google’da Cinsel İçerikli Reklam Devri Kapanıyor

Posted on

 Google, yeni bir karar ile reklamlarında değişikliğe gideceğini duyurdu. Bilindiği gibi reklamcılığın son yıllarda ki internet ile gelişmesiyle birlikte aşırı derecede rağbet oluşuyor. Google Adwords servisi de reklamverenlerin en çok tercih ettiği servisler arasında yer alıyor. Google, internet kullanım yaşının çocuk yaşlara kadar geldiğini düşünmüş olmalı ki yeni Adwords reklam kurallarında cinsel içerik barındıran reklamları almayacağını ekliyor. Çocuk yaşta kullanıcıların yoğunlukta olduğu son yıllarda, sürekli olarak cinsel içerikli reklamlar ile karşılaşmalarının psikolojik olarak etkileneceklerini düşündüğünden reklam politikalarında değişikliğe gideceğini duyurdu.

Google’da uzun süredir beklenen reklam çalışmalarında ki reklam verenlerin kabul edilip reklam vermeye başladığı sözleşmede ki düzenleme artık faaliyete geçiyor. Google’ın en önemli finans kaynağı olan bu departman, dünya çapında tanınıyor. İnternet aleminde yerini almak isteyen firmaların ilk tercihi olan Adwrods, sunduğu çeşitli kampanyalar ile firmaların marka değerinde ki artışına öncü oluyor. Geçtiğimiz yıl Google, Adwords reklam departmanından 13.8 milyar dolar gelir elde etmişti. Bu da azımsanmayacak derecede güzel bir rakam.

Google yaptığı açıklamada sözleşmelerde ki maddeleri sık sık gözden geçirdiklerini ve gelişen teknoloji dünyası ile birlikte düzenlemeler  yaptıklarını bildirdi. Her reklam verenin reklamlarını iki kere gözden geçireceklerini de dile getiren Google, daha katı kurallar ile herkesin internet kullanımına olanak sağlayacak. Ayrıca bundan sonra sadece partner arama ve yetişkin klüplerinin reklamlarını yayınlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir