Google’dan Domain Servisi Geliyor

Posted on

Harika bir haber. Gerçi ne kadar harika denir bilinmez ama çok kolaylık sağlayacak olan bir servis geliyor Google’dan. Diğer domain ve host firmalarını öldürecek olsa da yinede kolaylık açısından Google’a yönlenmek şart diyebilirim. Google, paranın kokusunu almış olmalı ki yakın bir zamanda domain servisini hizmete sokacak. Küçük orta büyüklükte ki şirketlere hitap edecek olan bu servis, farklı hizmetleri içerisinde barındırıyor. Hosting hizmeti vermeyecek ancak Squarespace, Wix, Weebly ve Shopify gibi isimler ile ortaklık imzalaması hosting’in ağ babasını verecek olması demek oluyor.

İşletmelerin %55’ine yakınının internet sitesi olmaması Google’ın gözünü açmış. Bu fikir benimde aklıma gelmişti ancak çevremde kimse olmadığı için yapamadık. Ah ah. Çevre önemli arkadaş. Neyse efendim, harika bir servis bence.

Servisin şöyle detayları da mevcut. Google üzerinden alan adı alım-satım işlemi imkanı sunulacak. Üstelik diğer domain hizmeti sağlayıcıların aksine Google sizi ekstra masraflardan hariç tutacak. Alan adınıza 100 elektronik posta adresi alabilecek ve 100 sub-domainde açabileceksiniz.

google-domain

Bakalım ne zaman faaliyete geçecek. Sizde bu servisten yararlanmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir