GTA Efsanesinin Filmi Geliyor

Posted on

Teknoloji yaşamın her alanında kendisine yer buluyor ve günlük yaşamın şekillenmesinde dahi kendisine etkin bir rol üstleniyor. Teknolojinin gelişimi her ne kadar ben teknolojiden çok uzağım diyenin bile günlük yaşamında hayatını sürdürebilmesi için teknolojik ürünler ile etkileşim içerisine girmesi gerekiyor. Modern dünyada bu bir değişim ve dengenin ortaya çıkması teknolojiyi yaşamın en önemli parçalarından birisi haline gelmesine yol açıyor.

GTA 5

Modern çağda teknolojinin bu denli yoğun kullanımı her yaş grubundan insanın sadece işlem yapmak için değil aynı zamanda da eğlenceli zamanlar geçirebilmek amacı ile kullanmasına yol açıyor. Son yıllarda büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji ile birlikte farklı yaş gruplarına hitap etmekte olan birbirinden farklı oyun türleri bulunuyor. Bu oyun türleri ile birlikte artık insanlar çok daha eğlenceli ve çok daha keyifli şekilde zamanlar geçirebilme imkanına sahip olabiliyor. Bu gibi etkileri bulunan oyun dünyasında pek çok farklı yaş grubundan ve ilgi alanından herkesin oldukça yoğun bir ilgi ile oynamakta olduğu bir oyun olan GTA serisi öne çıkıyor.

Grand Theft Auto isimli oyun Rockstar tarafından geliştirilen ve birbirinden farklı versiyonları ile çok uzun yıllardır oyun severlerin en çok tercih ettiği oyunların başında kendisine yer buluyor. Grand Theft Auto, tüm zamanların en büyük oyun markalarından başında geliyor. Hatta serinin en son oyunu GTA 5 ile Rockstar tarafından 267 milyon dolarlık bütçesi ile üretilmiş en pahalı oyun unvanına da sahip olmasına karşın oyunun dünya genelindeki satışlarına ve gelirine bakıldığında, bu devasa bütçe bile küçük gözükmesine yol açıyor.

Bu büyük oyuna ilişkin olarak uzun yıllardır bir film çekileceği iddiası sürekli olarak dolanıyor olsa da bunlar hep dedikodu olarak kalmıştı. Ancak GTA serisinin hayranlarını sevindirecek çok daha gerçekçi bir haber ortaya atıldı. BBC’ nin yapmış olduğu yeni duyuruya göre GTA ile ilgili olarak bir televizyon filmi yapılacak. Rockstar’ ın ortak kurucuları, Sam ve Dan Houser’ ın üzerinden oluşturulması planlanıyor. Yani GTA’ nın senaryaso filmde yer almayacak ve yerine GTA efsanesin kendisi izleyiciye aktarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir