2013 SBS Sınavı İptal Edilecek mi?

Öğrencilerin hayatını 120 dakikaya bağlayan devlet, bu sınavlarla bile elini ayağını dolaştırıyor. Kopya skandalı ve yandaşçıların hepsinin sınavlarda yüksek puan alması devletin bu sınavlara ne kadar önem verdiğini gösteriyor öyle değil mi dostlar? MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) iptal mi edilecek? iptal edilecekse neden iptal edilecek? gibi sorular son dönemde en çok konuşulan konulardan oldu. Öğrenciler yine hüsrana uğradı. Haberimizin devamında SBS Sınavı iptal edilecek mi? Bunu öğreneceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemizde gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavının iptali hakkındaki haberler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.  Peki böyle bir şey gerçekten var mı? SBS Sınavı iptal mi edilecek?

CHP Milletvekili Aydın Ağan Ayaydın, SBS sınavının iptali için mahkemeye dava açarak öğrencilerin yüreğine su serpti. Çünkü; Almanca ve Fransızca testlerinin, İngilizce testi cevap anahtarı kullanılarak, hatalı bir şekilde değerlendirildiğini ve bu yüzden iptal edilmesi gerektiğini savunuyor ve haklılık payının %100 olduğunu söyleyebiliriz.

SBS

SBS Sınavı İptal edilebilir, çünkü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği bu konuda bir açıklama yaptı. Sınavın hatalı olduğunu doğruladı ve tekrardan gözden geçirileceğini söyledi.

Size göre SBS Sınavı iptal edilmeli mi? İptal edilecekse neden iptal edilmeli yada edilmemeli? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting