Bedelli Askerlik Geliyor

  Bedelli askerlik yasasının 2012 yılında çıkması bekleniyormuş. 2012 yılında 10 bin euro dan bahsediyorlar. Bana çok geldi gerçekten. Ama mecburen , askerlik yapmak istemeyen kişiler için birşey gelmeyecek diyebilirim. Bedelli askerlik gerçekten önemli.Bedelli askerlikle ilgili Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz açıklama yaptı. Bedellik askerlik ile ilgili çalışmalara bayram sonrası başlanacak.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili çalışmaya ’’bayramdan sonra başlayacaklarını’’ bildirdi.  Yılmaz, Mecliste gazetecilerin bedelli askerlikle ilgili sorularını yanıtladı, ’’Arkadaşlar çalışmayı yapıyorlar’’ dedi.  Çalışmanın ne zaman biteceğiyle ilgili zaman veremeyeceğini belirten Yılmaz, ’’Çalışma bittiğinde sayın Başbakanımıza arz edeceğiz ve açıklamayı yapacak’’ dedi..

Bir soru üzerine zaman veremeyeceğini tekrarlayan Yılmaz, ’’Arkadaşlar çalışmayı ne zaman bitirirlerse onlardan alacağım ondan sonra da değerlendireceğim’’ yorumunu yaptı.

’’35 yaş sınırıyla’’ ilgili bir başka soru üzerine Yılmaz, ’’Bununla ilgili kimin açıklaması lazım? Benim değil m? Benden duyarsanız inanın, benden duymazsanız inanmayın. Çalışma önce benim elime gelecek benden sonra da Başbakanımıza gidecek. Özü bu’’ şeklinde konuştu.  Yılmaz, bir gazetecinin, ’’Yeni başlayan bir çalışma mı?’’ sorusuna ’’Bayramdan sonra başlayacağız’’ cevabını verdi.

 

1 yorum

  1. savas dedi ki:

    bence bedelli askerlik olsun,ben askerliğimi yaptım ve zor şartlar altında mardin’de yaptım.Bir kere askerimiz daha yetişmeden savaş ortamına gönderiliyor, buda askerimiz için çok zor bir durum.Tabi bedelli askerlik istememdeki en önemli sebep, bedelli den gelecek gelirin, profesyonel ordu sisteminde kullanılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting