Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ne Zaman Olacak?

Ülkemizi yakından ilgilendiren bir haber ile karşınızdayız. Güzel ülkemde çok karışık şeyler oluyor ve olmaya da devam ediyor. Siyaseti hiç sevmiyorum zerre de sevmem ama şu başta yönetenlerin daha doğrusu yönetemeyenler def olup gitseler ülke de rahatlasa bizlerde rahatlasak. Her gün ölüm haberleri her gün bir savaş çığırtkanlığı. Irkçılık dincilik vs alıp başını gitmiş durumda. Bu yazıda sizlere Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ne Zaman Olacak onu yazımızda göreceksiniz.

Türkiye, 10 Ağustos 2014 yılı itibari ile yeni Cumhurbaşkanını seçmeye hazır hale gelecek. 10 ağustos’ta ilk turu gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleşmediği takdirde Türkiye Cumhurbaşkanı seçimi için yeniden sandık başına 24 Ağustos’ta gidecek.

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Cumhurbaşkanlığı Seçim Tarihi Ne Zaman?

Yurt dışında ikamet eden 500’den fazla seçmeni olan ülkelerde hayatlarını sürdüren vatandaşlarımız Cumhurbaşkanlığı seçimi için 31 Temmuz, 01-02-03 Ağustos tarihlerinde oy kullanma hakkına sahipler. Araştırmalara göre Yurt dışı seçmen çalışmalarında oy kullanabilecek ülke sayısının 60 civarında olduğu söylenmekte.

Cumhurbaşkanlığı için oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Ülke olarak son 3 yıldır çok zor dönemlerdeyiz. Şuan ki Cumhurbaşkanımız malesef ülkeyi adaletli şekilde yönetemediğini düşünürsek, parti tutar gibi sizlerde Cumhurbaşkanını öyle seçmeyiniz. Ülkeyi ADAM! gibi yönetebileceğini düşündüğünüz adaya oy verirseniz hepimiz ülke olarak rahat bir nefes alabiliriz belki de bir başlangıç olabilir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting