Efsaneler

Edebiyatçıların ve tarihçilerin en çok ve en sevdiği konulardan bir tanesi olan Efsaneler şu an için hem gençlerin hem de yetişkinlerin zevkle okuduğu yazılardır. İnternet ortamında baktığınız zaman böyle toplu ve düzenli bir site bulunmaz iken bu site ile ulaşma istediğiniz bütün efsaneler kolay bir şekilde okuyabilir ayrıca yorum yapmak yada sizin efsaneler hakkına bildiğiniz ayrı özellikler var ise sizlerde yorum olarak paylaşabilir ve öğrenmek istediklerinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Ülkemizin eski bir tarihe dayanmasından dolayı bir çok efsane ülkemizde geçerken edebiyat ve tarihçilerimiz tarafından araştırmalar yapılmaktadır. Ülkemizin çok eski uygarlıklar zamanında Yunanistan yani olimpos efsanesi dayanmasından dolayı birçok yunan tarihçide ülkemizde araştırma yapmakta ve yapıtlar üzerindeki yazıları incelemektedirler. Sitede yine efsaneler ile ilgili belgeler resimler bulunurken bir araştırma yapmak istediğiniz bir çok belgeyi ve kaynağı site üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

hazır-site

Ülkemizin yine büyükşehirlerinden İstanbul’da Fenerbahçe yakınlarına eskilere dair bir efsane Fenerbahçe hikayesi olurken bir çok kişinin ilgisini en çok çeken efsanelerdendir. Fenerbahçe feneri ve Rum kiliseleri gibi bir çok tarihi özelliği dikkat çekmiştir. Site bu efsanelerin haricinde dünyaya damga vurmuş en büyük efsanelerde bulunmakta olup bir çok kaynakta bulunmayan Türkçe kaynaklı yazılar olmaktadır. Sadece efsaneler değil edebiyat tarihinden önemli yazı kaynakları olan destanlar gibi bir çok yazı ve kaynaklar bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.