Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Gebelik (hamilelik) hesaplaması nasıl yapılır? tüm detayları ile sıkça sorulan sorular ve merak edilenler yazımızın devamında. Gebelik hesaplaması yapmak için öncelikli olarak gebe olup olmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Adet gününün gecikmesi ve ona paralel olarak bilinen bir takım belirtilerden yola çıkarak bunu kendiniz tespit edebilirsiniz ancak, daha net ve kesin sonuçlar için test yapıp/yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Yanı sıra, son adetinizin ilk günü tarihinide bir kenara mutlaka not almalısınız. Zira, bu tarih gebelik hesaplamalarında kullanılan başlıca kriterdir. Gebe olduğunuzdan emin olduktan sonra kenara not aldığınız son adetin ilk günü tarihi ile kaç haftalık-günlük hamile olduğunuzun yanı sıra bebeğinizin doğacağı muhtemel tarihi kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ayrıca, bebek gelişimi konuları ve hesaplamalarındada bu tarih size rehber olacak.

lc-waikiki-hamile-giyim_06

Yine aynı şekilde önemle belirtmek isteriz ki, internet üzerinden sorgulaması yapılan hesaplamalar hiç bir zaman kesin net tarihler değildir. Sadece muhtemel tarihlerdir. Yani gebesiniz ve hesaplamanızı yaptınız bebeğiniz o tarihte doğmaz, mutlaka gün hatta ay farklı bile olabilir. Kesin sonuçları her zaman doktorlar verir.

Gebelik Hesaplamasını otomatik hesaplayıcılarla yapmak için alt bölümde yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Gebelik Hesaplaması
Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.