Gitara başlamayı düşünenlere bir kaç tavsiye

Gitara yeni başlayacak olanlara önemli tavsiyeler. Bu sayede gitar çalmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle, yapacağınız tarza göre bir gitar seçin. Akustik, Klasik, Elektro, bas gibi çeşitlerden size en uygun olanı , bu işte uzman bir kişiyi yanınıza alıp onun tavsiyelerine uyarak alın.

Alacağınız gitarın boyutu ve tuşesi sizin fiziki yapınıza göre olmalıdır. İyi bir eğitmen seçin ve eğer toplu halde ders verilen bir dershane varsa orayı tercih edin. Grup olarak alınan eğitimlerde başarı orana daha yüksektir.

Verilen egzersiz ödevlerini aksatmadan yerine getirin. Enstrümanların çalınmadıklar zaman sahiplerine küsme huyları vardır. Sık sık gitarınızla çalışmalar yapın.

Egzersizler, sol eli geliştirmek için çok önemlidir. Kendinizi zorlayın, bileklerinizin ağrıdığını hissedeceksiniz. Bilekler ilk zamanlar ilk 10-15 dakikada ağrımaya başlarken, bilek geliştikçe bu süre uzar.  Yani siz ustalaştıkça bilekleriniz daha az yorulur.

1 saat gitar çalsanız bilekler ve parmaklar kolay kolay yorulmaz. Gitar dersi için bir ön pratik olur sizin için .

Gitar ile çalışmaya başlamadan önce, aletin akordunun tam olduğundan emin olun.

Çalışmalarınızı cep telefonunuzun ses kaydedicisi, yada kamera ile kaydedin. Zamanla kendinizi izledikçe eksiklerinizi görecek, hatalarınızı en az indirecek ve geliştiğinize şahit olacaksınız. O yüzden çalışmalarınızı kaydedin. Bu bilgi sizinle kalsın.

Öğretmeninizle sürekli irtibat halinde olun, aklınıza gelebilecek her soruyu hocanıza çekinmeden sorun. Sizin ilgili olmanız hocanızın dikkatinden kaçmayacaktır.

www.gitardersi.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting