Hobi; İsteyip de Yapamamak

Hobiler hepimizin isteyip de çok azımızın gerçekleştirdiği hayata renk katan eylemlerdir. Hobilerle hayatın kattığı stresten uzaklaşabilir, günlük koşuşturmacaların verdiği yorgunluğu bir nebze de olsa üzerimizden atabiliriz.

Bir cv örneği düşünelim, bir konuşma öncesi tanışma faslı veya tanışma – tanıtma formu düşünelim. Hobileriniz kısmında büyük çoğunluğumuz kitap okumak, film izlemek, maça gitmek olarak yazıldığını göreceğiz. Oysaki çok azımız gerçekte kitap okuyoruz. Ayrıca çok azımız gitar kursu, yüzme, ebru sanatı, toprak sanatı veya golf oynamak yazmış olabilir. Büyük çoğunluğumuzun bunları yazmıyor olması bu spor, sanat ve eğlenceli uğraşları sevmeyişimizden değil onlarla uğraşacak ortam, alt yapı ve en önemlisi özgüven bulamayışımızdandır. Golf oynamak ve ya Tenis oynamak isteyen belki bu konuda kabiliyeti ve isteği olan birinin bu hobilerle uğraşamıyor olması maddi imkân ve zaman yetersizliğinden ziyade ortam ve özgüven yetersizliğindendir.

hobi

İsteyip de yapamadığımız, belki çok kabiliyetli olabileceğimiz hobi diyebileceğimiz aktiviteleri ertelememek adına özgüvenimizi toplamalı, başarabileceğimiz inancıyla keş kelere fırsat vermeden sanatsal, spor ve müzik hobileriyle tanışmalıyız. Belki böylece kendimizi daha mutlu hissedebilir, özel olduğumuzu düşünebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting