İşkur ile İş Sahibi Olabilirsiniz

Memur olmak isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şey, Ösym’nin düzenlemiş olduğu Kpss ile işlem gerçekleştirerek sınavda girmek istediğiniz kadronun belirlemiş olduğu puanı gerekmektedir. Burada en önemli unsur ise mezun olmuş olduğunuz bölümdür. Çünkü İşkur tarafından kişilere sağlamış olduğu iş olanakları arasında yer alan bazı nitelikler vardır. Yani bir kadroya yerleşmek için o kadro için istenilen bölümden mezun olmak ya da eğitimini almış olmak gerekmektedir.

Aksi takdirde bu kadroya yerleşme ihtimaliniz sıfırdır. Bu yüzden Kamu Personeli Seçme Sınavından almış olduğunuz puanı, mezun olmuş olduğunuz bölümü, ekstra devlet onaylı belge ve istenilmiş olan niteliklere dikkat edilerek kadro için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Çünkü bu unsurları dikkat almadan direkt olarak yapacağınız başvurular hem kabul görmeyecek hemde başka bir kadro için başvuru şansınızı kaçırmanıza neden olabilmektedir.

Bu nedenle kesinlikle bahsetmiş olduğumuz, iş başvurusunu etkileyen unsurlara dikkat edilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde istenilen kadroya yerleşim daha kolay olacaktır. Kadrolara yerleşim aşamasında bilinçli ve dikkatli hareket etmek diğer adaylara göre avantaj sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.