İzmir’e Basketbol Galibiyeti Morali

Pınar Karşıyaka, Enisey’i yenerek 97-81 skoru ile mutluluk verdi. FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu içinde yer alan Rus takımını yenmeyi başaran Pınar Karşıyaka basketbolda bir çığır daha açtı.

Bu Kez Rus Takımı Üzüldü

Maç bitiminde yapılan basın toplantısında, Trifunoviç, oyuncularını teker teker tebrik ederek, maç için çok da iyi bir başlangıç yapamadıklarını söyledi. Enisey ile yapılan maçta 7-8 oyuncu ile oynayabildiklerini ve bunun da başlangıçta dezavantajlı olduğunu söyledi.

Trifunoviç, bu sıkıntıların bedelleri Türkiye liginde yapılan maçlarda ödeniyor. Gruptaki sıralamalar için bu maçın oldukça önemli olduğu herkes tarafından biliniyordu. Galibiyet ile dönüş yapmanın hem kendini hem de takımını çok mutlu ettiğini ifade eden Trifunoviç, Metin, Berk ve Egemen için de oyunlarını geliştirdiklerini gördüğünü ve bunun için oldukça memnun olduğunu söyledi. Sezon sonuna kadar aynı performans ile kadroya katılmaların gerek duyulan oyuncuların olduğunu ve bu arayışların sürekli devam ettiğini sözlerine ekleyen Trifunoviç, çalışmaların da bu yönde devam ettiğini söyledi.

Maçın Ardından

Trifunoviç, Dominic Waters için de dizindeki dayanılmaz ağrı için maç içinde forma şansı bulamayan oyuncunun, Yunanistan’a giderek doktoruna görüneceğini ve gereken tedavilerin orada başlayacağını ifade etti. Oyuncunun tekrar takım içinde yer alan antrenmanlara dönemsinin ise, yaklaşık olarak 15 günü bulacağını tahmin ettiklerini belirtti.

İlk yarıda üstünlük gösteren ve tabloyu bir şekilde umutsuz halde gösteren oyunun ikinci periyodundan sonra, Pınar Karşıyaka’nın üstünlük için çok çaba gösterdiğini ve bu sat-yede takımlar arasındaki skor durumlarının değiştiğini anlattı.

Maçın ilk  başladığı periyotta, Enisay Baş antranörü Oleg Okulov ve takımının oldukça yüksek bir oyun oynadıklarını fakat dakikalar içinde bu dengelerin tamamen kendi lehlerine döndürmeyi başardıklarını anlatan Trifunoviç, geriye düştükten sonra tekarar ayağa kalkarak maça tutunmak oldukça da zordu, oyuncuların biraz morali doğal olarak bozuldu. Fakat daha sonra hiçbir şeyin zor olmadığına inanılarak bu maça ve skor değişimine adapte olduk. Netice ise ortada, ülkemize bir galibiyet ile daha dönmekte son derece memnunuz dedi.Spor dünyası hakkındaki en güncel bilgileri, online bahis siteleri arasında yer alan supertotobet ve hiperbet sitesinde bulabilir yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting