Kredi Notu Nedir ?

Her geçen gün artan ihtiyaçlarımız yüzünden krediye başvururuz. Bu yüzden kredi notu çok önemlidir. Sizin de bir kredi notunuz bulunmaktadır. Kredi notu bankaların belirlediği ve finans şirketlerinin belirlediği kişinin varlıklarını simgeler. Daha önceden bankalardan ve finans şirketlerinden kredi notunu öğrenebilirken şimdi internet ortamında kredi notu sorgulama linkine tıklayarak öğrenebiliyoruz.

Kredi notu öğrenme artık çok basit ve bir tıkla yeterlidir. Sadece sizden istenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızdır. Bu sayede kredi notunuzu öğrenecek, kredi çekmeye dahil miyim, bilebileceksiniz.  Krediye ihtiyacınız varsa, hemen öncelikle bu işlemi yapmalı gerekli bilgileri almalısınız. Bir dairemi alacaksınız yada araba yada taşınır taşınmaz mülk, acil paraya ihtiyacınız var. Ne yapmalısınız bir bankaya giderek bankadan kredi istemektesiniz. Fakat isterken kredi notunuzu öğrenerek giderseniz sizin için daha iyi olur.

Kredi notu dereceleri 0 ila 1900 arasında değişmektedir. En yüksek oran 1900 olmaktadır. 800 ün altında olanlar düşük krediye sahiptirler. Kredi notu güncellemesi her ayın 10 unda tekrar belirlenmektedir. Bu yüzden kredi notunuz borçlarınız yada alacaklarınız olduğu sürece değişebilir. Sizde kredi notunuzu her ay öğrenebilirsiniz. Hem de tek tuşla yapmak mümkün bulunmaktadır. Kredi notu sorgulama yaparken dikkat edilecek bazı hususlar var, bunlardan biri  borçlarınızdan  son ödeme tarihinden itibaren kapatma yapılırsa, borçlarınızda azalma meydana gelir ise, gecikmede olan ödemelerinizin tamamı kapatılır ise kredi notunuz olumlu yönde etkilenecektir.
Kaynak : kredi notu kredi1.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting