Modern Kız ve Erkek Çocuk İsimleri ve Anlamları

Bebeğiniz için isim seçimi önemlidir. Seçilen ismin anlamının bilinmesi, soyadıyla uyumlu olması, güzel olması için en doğru seçim yapılmalıdır.

Eski yıllarda Fatma ismi daha fazla kullanılırken son yıllarda kız çocuk isimleri Zeynep ismi daha sık kullanılmaya başlamıştır.
Popüler kız çocuk isimleri de güncel sevilen dizilerdeki karakterlerden özenilerek konulmuştur. Son zamanların popüler kız çocuk isimleri Ahu, Ece, Buse, Begüm, Pelin, Ceren gibi isimlerdir.

Utku kelimesi: Birçok emek ve tehlikelerden sonra ulaşılan mutlu sonuç ve zafer gibi anlamlar taşıyor. Berkay ise sağlam yapılı ve ay ışığı gibi parlak olan güçlü ay anlamında kullanılıyor. Güney anlam itibariyle dört ana yönden biridir. Güneş gören yer anlamını taşır.
Çınar gövdesi kalın, uzun ömürlü, geniş yapraklı bir ağaçtır. Koray; iyice kor rengine gelen ay için kullanılır. erkek çocuk isimleri
Meriç ise Balkan yarımadasının güneydoğu kesiminden geçen akarsuyun adıdır ve son umut anlamını da içerir. Sarp: Çetin, sert, şiddetli, dik, çıkılması ve geçilmesi güç yerler için kullanılan bir isimdir.

Havanın yer değiştirmesinden oluşan esinti, basınç altındaki yöreler arasında oluşan, yatay yönde, esiş yönü, yel Rüzgâr olarak adlandırılmaktadır.

İsimlerin soyadlarıyla uyumu ve anlamlarını inceleyerek seçimi en doğru seçimi yapabilirsiniz. Seçim ve bebeğinizin isim kaderi sizin elinizde… Popüler isimler dışında istenmeyen erkek nadir kullanılan erkek çocuk isimlerinden bazıları şunlardır;

Durmuş, Şaban, Abuzer, Hüsamettin, Murtaza, Satılmış vb gibi isimlerdir.

Ahu maral, güzel, ince, zarif kadın anlamına gelmektedir. Sevilen isimler arasındadır. Buse ise öpücük anlamını taşır.
Ece kraliçe ve güzel kadın gibi anlamlara gelir. Begüm saygıdeğer kadın, hanımefendi ve Hindistan da ana kraliçe anlamı taşıyan; anneler ve eşler için kullanılan bir unvandır.

Aynı zamanda çiçek adıdır. Pelin, Birleşikgillerden, yapraklarında ve öteki bölümlerinde çok acı, kokulu bir madde bulunan, hekimlikte kullanılan çok yıllık ve otsu bir bitki adıdır.

Ceren ise Türkçe ceylan, güzel gözlü ceylan yavrusu, ahu anlamına gelen kelimedir. çocuk isimleri Derin ve Ada isimleri de tercih edilen isimler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting