Özledik be reyis – Barış Manço

Hani sorarlar ya bu dünyada seni şarkılarıyla sevdiren şarkılarıyla resmen büyüleyen insan var mı diye. Benim var. Ama hayatta değil. Ben onu şarkılarıyla hergün yaşatıyorum. Hemde 13 yıldan beri. Ama ben ve biz onu hiç unutmadık unutamadık. Hey gidi Barış abim. Kara haber gerçekten de tez duyuldu ama unutamıyoruz seni. İyi ki senin yaşadığın günlerde seni tanıma fırsatım olmuş. Sen olmasan bile biz seni o müthiş şarkıların ile hala dün ki gibi aynı senin söylediğin gibi sahnede söylediğin gibi canlandırabiliyoruz. Sevilenler hiç unutulmuyor Barış abim.

Biraz ağır bir giriş yaptım ama insan gerçekten üzülüyor. Saygı değer sanatçı kimliğiyle gerekse sıcak kanlılığını hiç yitirmeyen bir insan olarak tanıdık biz Barış abimizi. Bugün onun aramızdan ayrılışının 13.yılı. Uzuuuun bir zaman dilimi. Malesef onu 1 Şubat 1999 yılında kaybettik. Ama hiç unutmadık biz Barış abimizi. Unutamadım unutamadık çünkü. Unutmak hiç kolay değildi be Barış abim.

1 şubat 1999 günü hiç aklımdan gitmeyen o haber ; 

– Daha küçüğüz. Çocukluk zamanları. Havalar soğuk. Buz. O zamanlar kar var tabi yerlerde kalıp kalıp buz. Şimdi ki gibi kar 1 – 2 gün yağıp kalkmıyor. Sene 99 ‘ un şubatı,şubatın ilk günü. Sabah kalkar kalkmaz televizyona yöneliyorum. Babam yavaşça Barış Manço vefat etmiş oğlum diyor. Ben içten içten hüzünlenerek yatağıma sokuluyorum, düşünüyorum. Daha genç değil miydi ki ? Hani şarkı söyleyecekti bizlere. 7 ‘ den 77 programını sunacaktı daha uzun programlar yapacaktı bize. Hani yapacaktın Barış abim be. Neden kara haberi tez verdin bizlere.

Bugünün anısına onu anmak adına bir şarkı ile kapatacağım konuyu. Özlüyoruz Barış abim. Mekanın cennet olsun.

1 yorum

  1. Turkuz dedi ki:

    Kesinlikle Türkiyenin unutulmaz sanatçıları arasındadır kendisi. Mekanı cennet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting