Sanal POS Türk

Kredi kartı ile alışveriş yapılabilmesi için pos cihazlarına ihtiyaç duyulur. Günlük yaşamda kredi kartı ile alışveriş yaptıran mağazaların pos cihazına sahip olması şarttır. Aynı durum internette kredi kartı ile  ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen siteler için de geçerlidir. Yani internette kredi kartı kullanılabilmesi için günlük hayatta kullanılan POS cihazlarının yerine WPOS denilen ve pos cihazlarının internete uyarlanmış hali olarak da kabul edilen sistemler almaktadır.

WPOS ile sistem internette kullanılabilir hale gelmiş, bu durum internette sanal pos sisteminin yaygınlaşmasına ve alışverişlere ait tahsilat ve ödemelerin kredi kartı ile yapılabilmesini sağlamıştır. Bu sistemde tüm işlemler dijital olarak gerçekleştirilir. Ürün ya da hizmet alımında bulunan müşteri kredi kartı bilgilerini firmaya bildirerek bankası ya da kredi kuruluşu aracılığı ile ödemesini yapar. Hiçbir güvenlik riski taşımayan bu sistem, müşteriye ait kredi kartı bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesine engel olur. Sanal pos kullanmak hem firmanın hem de tüketicinin güven içinde alışveriş yapmasını sağlar. E-ticaret ortamında en etkili ve güvenli ödeme yöntemi olarak kabul edilen kredi kartının internet sitelerinde geçiyor olması, insanların online alışverişe ilgisinin artmasına neden olur, bu durum firmaların kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlar.

sanal-pos

Türkiye’nin en kolay pos sağlayan firması Sanal POS Türk tüm hesaplara ve tüm sitelere kolay bir şekilde pos sağlamaktadır. Yüksek riskli siteler de dahil firmanın pos sağladığı site sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle yüksek riskli sitelere Türkiye’de kimse pos sağlamazken, SPT ihtiyaç duyan her hesaba pos sağlayarak e-ticaretin büyümesi ve gelişmesine katkı sağlamaktadır. E-ticaretin büyümesi ile birlikte WPOS kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. İnternetten alışveriş yapmanın daha kolay ve çabuk olması tüketicilerin geleneksel alışkanlıklarından sıyrılmasına ve ihtiyaçlarını internetten karşılamasına neden olmaktadır. Ürün ve hizmet pazarlayan web siteleri de müşterinin kredi kartı ile ödeme talebini kabul edebilmek için teknolojinin gereği olan WPOS sistemine sahip olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.