Şerit Ayırıcı Delinatör

Ülkemizde özellikle kalabalık şehirlerde trafik sorunu bambaşka bir hal almış durumda. Özellikle iş ve okul saatleri çıkışında yoğun bir karmaşaya sahne olan trafik yollarındaki bu durum büyük tehlikeleri de beraberinde getiriyor.

Özellikle son yıllarda büyük bir sorun teşkil eden trafik karmaşası sorunu teknolojinin gelişmesiyle birlikte bazı yöntemlerle bir miktarda olsa azaltılabiliyor. Mesela şerit ayırı delinatörsayesinde trafik karmaşası azaltılabilmekte ve sürücülerin güvenliği sağlanabilmektedir. Şerit ayırıcılar hem yolları ayırmakta kullanılırken hem de sürücüleri uyarmak amacıyla kullanılır. Üzerinde bulunan renklendirmeler sayesinde arabaların farlarını geri yansıtarak sürücülerin uyarılmasını sağlar. Bunun yanı sıra şeritlerde yapılacak yönlendirmeler ve ayırmalarda da şerit ayırıcı delinatörler kullanılır. Birçok boyutta bulunabilen şerit ayırıcılar genel olarak 25,50,75,100 cm boyutlarında üretiliyor. Son yıllarda özellikle İstanbul trafiğinde görmeye alıştığımız şerit ayırıcılar sürücülerin işini de oldukça kolaylaştırıyor.

İş ve okul saat çıkışlarında ek şerit açmak için kullanılan delinatörler sayesinde insanlar evlerine biraz daha erken varabilme imkanını sağlayabiliyor. Böylece teknolojinin insanlara sağlamış olduğu faydaları trafikde de kullanmış oluyoruz.

1 yorum

  1. Delinatör dedi ki:

    Trafik işaretlerinin sürekli bakıma ihtiyacı yokmu?esnek delinatörler kırılmış parçalanmış durumda bunların daha kalitelisi yok mu?Kırılan delinatörler çok çirkin görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting