Twitter ’a Erişim Engellendi

Son zamanlarda hükümetin sosyal ağlar ve sosyal medya ile arasının pek de iyi olduğu söylenemez. Özellikle gezi döneminden itibaren ağır bir baskı altında olan Twitter gibi sosyal ağlar ile ilgili sürekli olarak çeşitli spekülasyonlar ortaya çıkıyordu.

Bugün Bursa’da seçim mitingi düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu miting sırasında yaptığı konuşma sırasında ‘Twitter mivıtter kökünü kazıyacağız’ gibi bir söylemde bulunmasının ardından günde tamamen bu doğrultuda kaydı. Üzerine Başbakanlık Basın Müşavirliği tarafından twitter ’e erişimin engellenmesinin başka olanağın olmayacağını belirten türde bir açıklama yayınlamıştı.

Sabahtan bu yana yaşanan bu olayların üzerine şu anda Türkiye’den popüler sosyal ağ twitter’ a erişmeye çalışan kullanıcılar karşılarında giriş paneli yerine mahkeme kararı görüyor. Ayrıca TİB ’in erişim engellemelerini kamuoyuna bildirdiği sayfada da 4 koruma tedbiri kararı yer alıyor.

Bu mahkeme kararıyla engelleme Avea, D-Smart, Turkcell, Superonline, TTNET, Uydunet ve Vodafone gibi Türkiye’de hizmet veren tüm internet servis sağlayıcılarda aktif olarak uygulanıyor. Bu noktada uygulamaya geçen koruma tedbir kararları, İstanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi, Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alındığına dair ibarelerde bulunuyor.

Bu mahkeme kararı ile yapılan engelleme karşın yine de Türkiye’den twitter ’a girişler yapılıyor. Peki twitter girişi nasıl yapılıyor. Twitter ’a giriş yapabilmek için bilgisayarınızın başlat menüsünden ayarlar kısmını açarak, buradan denetim masasını açmanız gerekiyor. Burada ağ bağlantıları penceresini açarak kabloyla internete bağlanan yerel ağ bağlantısına, kablosuz bağlananların ise kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayarak özellikle penceresini açmanız gerekiyor.

 twitter

Daha sonra ise Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini listeden bularak çift tıklayın Ardından Genel sekmesi altında ‘Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ bölümünü hale getirin. En son olarak da Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam’a tıklayarak işleminizi bitirebilir ve twitter ’a giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting