Video Pazarlamanın Önemi

Günümün büyük bir kısmı, bilgisayar başında geçmektedir. Yine internet üzerinde gezinirken http://videomarketing.com.tr/ isimli siteye denk geldim. Linke tıklayarak siteye giriş yaptım. İlk gözlemim, bildiğimiz klasik video sitelerinden biriydi. Fakat kategorileri gezmeye başladıkça, diğer sitelerden ayıran birçok özelliğini keşfettim. Hemen hemen bütün kategoriler bulunmaktaydı. Eğlenceli ve komik videolar, finans, eğitim, reklam videoları gibi sayısız içerik mevcut. Alıntı olan videoların dışında, sitenin kendi hazırladığı onlarca video var. Artık sosyal medya hesaplarının dışında, vakit geçirebileceğim güzel bir site keşfetmiştim. Her zaman yaptığım gibi siteyi hemen sık kullanılanlara ekledim. Ayrıca buradan kurucusu ve editörlerine teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten ciddi anlamda zaman ve emek harcamış olduğunuz belli. Umarım demeyeceğim çünkü sitenin güzel yerlere geleceğine eminim.

Video pazarlama nedir

Ürün ya da hizmetinizin görsel ve işitsel olarak detaylı bir şekilde açıklayan videolara denir. Bu videoları hazırladıktan sonra potansiyel müşteri adaylarınızın görmesi için, sosyal medya platformlarından ya da internet üzerinde hizmet veren siteler üzerinden paylaşım yapılmasıdır. Bu şekilde ürün veya hizmet tanıtımı yapmak, markanızın başarısı için hayati önem taşımaktadır.

Video pazarlamanın yararları

Bir kişi almak ya da incelemek istediği ürünü, internet üzerinden araştırmasını yapmak için arama motorlarını kullanır. Eğer bu ürün, sizin hazırlamış olduğunuz videodaki ürün veya ürünlerden biriyse ve hazırladığınız videodaki kelimeler ile birbirine uyum sağlıyorsa arama sonuçlarında sizin videonuzu görme olasılığı çok yüksektir. Buna video arama motoru optimizasyonu yani kısaca bilinen ismi ile SEO denmektedir. Bu sebeple videoda içeriğin önemi olduğu kadar, SEO çalışması da en az bir o kadar önemlidir. Bu sebeple SEO çalışmaları için kesinlikle profesyonel SEO uzmanlarından destek almalısınız.

Videolar satışları arttırır

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu, satın alacağı ürünün detaylarını okumakla uğraşmaz. Bunun yerine ürün tanıtım videosunu izler. Videoyu izledikten sonra %50 ve %60 oranında satın alıp almama hakkında kararını vermektedir.

Videolar hayatımızın içinde

Artık hemen hemen herkes youtube, facebook, instagram, dailymotion gibi sitelerden ya da sosyal medya uygulamalarından çok çeşitli videolar izlemektedir. Bu sebeple ürün veya hizmetleriniz ile alakalı hazırladığınız videoları, bu platformlar üzerinden yayınlarsanız, çok ciddi sayılardaki hedef kitlelerinize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu site ve uygulamalarda reklam verebilirsiniz. Reklam verirken coğrafi konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi bölümlerde değişiklik yaparak hedef kitlenizi daraltabilir ya da arttırabilirsiniz.

Videoların etkisi

Kaliteli ve güzel bir video hazırlayıp bunu web sayfanızda ya da sosyal medya hesaplarınızda yayınladığınızda, sayfanıza girecek müşterilerinizin kalma süresini yaklaşık iki dakika uzatacaktır. Sayfada gezinme süresinin artması, SEO için en önemli etkenlerden biridir. Bu Google’ın gözünde, ürün arayan bir kişinin, aradığı ürünü sizin sayfanızda bulduğunun kanıtıdır. Bu sebeple güzel ve sıkıcı olmayan videolar hazırlayarak, müşterilerinizin sayfada kalma süresini uzatmanız gerekecektir. Böylece Google ve diğer arama motorları sonuçlarında, ilk sıralarda çıkma şansınızı arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting