Zor Lekeler Nasıl Çıkarılır

Ev hanımların yaşamını kolaylaştırmak amaçlı birçok pratik bilgilere ulaşabileceğiniz ipuclarim.com’a hepinizi bekleriz. Sitemizde birçok zor lekenin çıkarma yöntemlerini içeren ipuçları bulabilirsiniz.

Örneklemek gerekirse halinin üzerine damlayan kan kuruyarak çok çabuk leke oluşturur. Hali veya koltuk kan lekesi olduğunda lekenin kurumasına izin verilmeden temizlenmesi gerekmektedir. Kurumuş kan lekesi için nişastadan hazırlanan bir karışım kullanmak gerekir.

Zor lekelerden biride mürekkep lekeleridir. Mürekkep lekesi olan pantolon, ceket veya gömlek gibi kıyafetlerin kumaş yapısına göre çıkarma yöntemleri bulunmaktadır. Mürekkep lekesi nasıl çıkar adli konumuzdan daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

zor-lekeler

Çay lekeleri de oldukça bizleri rahatsız eden lekeler arasındadır. Üzerlerine bir şeylerin dökülme riski yüksek olan halılar çabuk kirlenir ve leke tutarlar. Dökülen bir çay olsun veya kahve hızlıca o bölgeyi siliniz. Halılar genelde yünden yapıldıkları için üzerine dökülecek olan sıvıyı hızlıca emerler. Kısaca en etkili temizlik yöntemi lekeye o anda müdahale etmektir. Çay lekesi nasıl çıkar adli makalemizden daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sitemizde lekelenin dışında birçok ev temizliğinde yardımcı olacak püf noktalarinada ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.