HDMI Kablo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Posted on

HDMI kablolar görüntü ve sesi aktarmak için gerekli olan bir malzeme. Evde film, dizi keyfi yapmak isterseniz bir HDMI kabloya ihtiyacınız olacaktır. Her teknoloji marketinde bulabileceğiniz bu kablolar arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Hem paranızı çöpe atmamanız için hem de kaliteli görüntü elde edebilmeniz için bu yazıyı okumalısınız.

HDMI kablolar çok çeşitli. Standart, Yüksek Hız ve Ethernetli Yüksek Hız Kabloları , Ethernetli Standart gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu bilgiler kabloların ambalajlarında yazmakta.

Standart olarak satılan kablolar 720p ve 1080i görüntülerini aktarabiliyorlar. Ancak 1080p’i kaldırabilecek farklı bir kablo gerekiyor. Her ne kadar Standart HDMI kablolar 1080p’yi de kaldırsa da bunun herhangi bir garantisi bulunmamakta.

EThernetli kablolar da bildiğiniz gibi veri aktarımında çalışıyor.

hdmi-connector-diagram

Eğer 3D bir şekilde film, dizi izlemek isterseniz ihtiyacınız olan şey HDMI 1.4. Ayrıca HDMI kablolar arasında pek bir kalite farkı yok. Hepsi aynı kaliteyi sizlere sunuyor. Ancak markalardan dolayı fiyat oynamaları bulunmakta. Ancak kablonuz bozulursa görüntü kaliteniz düşeceğinden aradaki farkı rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yani anlayacağınız şu ki: HDMI kablolar arasında kalite farkı bulunmamakta. Ucuz kabloda aynı işi yapıyor pahalı kablo da…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir