Hemoroid İçin Şifalı Bitkiler

Posted on

Hemoroid hastalığı makatta ortaya çıkan bir tür varistir. Anüste ortaya çıkan ağrı ve kaşıntı yapan şişliklerdir. Anüsün şişmesi nedeniyle oturup kalmakta zorlanılmakta bu da hayatın akışında hasta insanı olumsuz etkilemektedir.
Hayatı olumsuz etkilemektedir hemoroid yani basur hastalığının birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu hastalıktan kesin kurtulmak için doktora gidilmeli ve cerrahi işlemler yaptırılmalıdır. Ancak ağrıyı azaltan, hastalığın olumsuz etkilerini ortadan kaldıran şifalı bitkiler ve kürler vardır. Hemoroid için şifalı bitkiler;

1) Hemoroid çayı; malzemeler; havuç yaprakları ve sıcak su. Havuç yapraklarını çay deler gibi demliyoruz yalnız çayın püf noktası hiçbir şekilde hava almamalıdır. 1 saat demlendikten sonra günde 3 fincan 6 ay boyunca tüketilmelidir.

Tüketebileceginiz bir diğer çay ise; malzemeler, sıcak su ve bir tutam çobançantası otu. Aynı şekilde çay deler gibi çobançantası ötürü demleyin. 20 dakika sıcak su da bekletin. Günde 2 ile 4 fincan arasında tüketilmesi kısa sürede etkisini göstermekte etkilemektedir. Ancak 3 ay bırakılmadan tüketilmelidir.

2) Elma sirkesiyle yıkanmış kiviyi basur olan bölgeye uyumadan önce uygulayarak basurun küçüklemesine yardımcı olmaktadır.

3) Hemoroid için şifalı bitkilerden biri de hindistan cevizidir. Hindistan cevizi yağının özünü hemoroid olan bölgeye nazikçe uygulanmalıdır. Bu ağrıyı azaltmaktadır.

4) Papatya çayının suyunu hemoroid olan bölgeye uygulayarak hem hemoroidi küçültür hem de ağrılarınızı azaltabilirsiniz. Papatya özlü kremleri de kullanılabilirsiniz. Hemoroid İçin Şifalı bitkilerin başında papatya gelmektedir.

5) Her derde deva olan aleoverol bitkisi yaraları erken onarması ile öne çıkmaktadır. Hemoroid için şifalı bitkilerden biridir. Evde rahatça büyütebileceğiniz bir bitki olan Aleo verayı eczanelerden de temin edebilirsiniz. İçerisinde bulunan şeffaf sıvıyı pamuk yardımı ile basur üzerine sürmelisiniz.

6) Bir tutam dereotu yemekten önce ağızda çiğnenmeli su yardımı ile yutulmalıdır. Bu aç karna yapılmalıdır. 1 ay boyunca bu tedavi yöntemini uygulayarak basur dan dan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir