Instagram Canlı Yayın Özelliğini Güncelledi

Posted on

Instagram bildiğimiz gibi sosyal fotoğraf paylaşım adresi ve uygulaması. Facebook’un satın almasından sonraki gelişen süreçlerde önemli gelişmeler yaşandı. Instagram öncelikle geliştiricisi Facebook’un yenilenmeye gitmesi ile birlikte logo değişimi ve gelişen olaylar takipçilerini epey yükseltti. Bu durum karşısında Instagram hızlı şekilde büyürken, rakiplerine göz dağı vermeden edemedi. Şirket, son yaptığı güncellemeler ile adeta sosyal medyanın yeni patronu benim imajını veriyor. Gün içerisinde tanıtılan iki yeni özellik, tüm rakiplerine adeta mesaj niteliğindeydi.

İlk olarak Ağustos 2016 yılında Snapchat’in (Stories) Hikayeler özelliğini klonlayan şirket, şimdi ise gözünü Periscope’un Live özelliğine dikti ve bunu başarmış durumda. Yeni güncellemeler ile birlikte artık instagram’da görüntülü canlı yayın yapılabilecek. Geçtiğimiz haftalarda bununla alakalı gelişmeler yaşanmış ve konu üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü yazılmıştı teknoloji haber sitelerinde. Bu gece itibariyle artık Instagram’da canlı yayın özelliği ap_resizede oldu.

Instagram canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram’da canlı yayın yapmak için öncelikle hikayeler bölümüne giriyoruz ve oradan (şuan telefonlara gelenler görebilir) Normal ve Boomerang yazısından hariç sol tarafta Live bölümü çıkacaktır. Live bölümüne basarak artık sizde takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir