Instagram, Sahte Takipçi ve Beğeni Yapanların Hesaplarını Kapatıyor

Posted on

Instagram, sahte takipçi ve beğeni yapan kullanıcıların tespit çalışmalarına başladığını duyurdu. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, önemli bir karar aldı ve bundan sonra ki süreçte sahte beğeniler ile beğeni yapan kullanıcıları tespit ederek hesaplarını bloke edecek. Beğeni ve paylaşımları yüksek olan fenomen hesapların beğeni ve takipçilerinde düşüş gözlemlenecek. 

Instagram’dan gün içinde yapılan açıklamaya göre bundan sonra yapay olarak belki parayla belki de başka bir şekilde toplanmış takipçi ve beğeniler kaldırılacak. Bu bağlamda bir çok hesabın kaldırılacağını açıklayan Instagram, kullanıcı sayısındaki artma neticesinde herhangi bir zarar görmeyeceğini düşünerek daha önceden tepki vermediği sahte etkileşimlere savaş açıyor. Instagram, artık sahte hesapları değil de gerçek hesapları takibe alacak. Burada ki etkileşimleri inceleyecek ve sahte olduğunu tespit ettiği hesapları silecek.

Neler Olacak?

Hesaplarınızın bloke olmaması için takipçi satın almak yerine organik olarak çalışmanızda fayda var. Reklam vererek ya da kendi çabalarınız ile takipçi edinebilirsiniz. Keşfet bölümüne çıkmak oldukça basit. Bol bol #hashtag kullanarak ve sıkça paylaşım yerine 1-2 saatte bir paylaşım yaparak hesabınızın bloke olmaması için önüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir