Instagram Storyler Neden Gözükmüyor

Görünmeyen instagram hikayeleri hakkında sizi detaylı olarak bilgilendireceğiz. Instagram Hikayeleri yenilenmiyor ve Instagram Konum Hikayeleri görünmüyor, işte detaylar.

Instagram hikayeleri görünmüyorsa başvurunuz güncel olmayabilir! Instagram uygulaması bugün Türkiye’de sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan altıncı uygulamadır. Sosyal medya devleri arasında görülen ve insanların sanal profillerini doldurdukları Instagram, zaman zaman alışveriş gibi amaçlarla da kullanılıyor.

Popüler ve sürekli güncellenen Instagram uygulamasında da bazı sorunlar var. Hikayelerin gösterilmediği veya Yer Hikayelerinin paylaşılmadığı durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda neler yapılabileceğini ve neler yapılabileceğini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Arkadaşlarımın Hikayelerini Göremiyorum

Instagram’da arkadaşlarımın hikayelerini göremiyorum. Ne yapmalıyım?” Bu durumda öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Genel olarak uygulama güncel değilse uyumluluk sorunları olabilir.

Arkadaşlarınızın hikayelerini göremiyorsanız, uygulama güncellemesini kontrol edin. Uygulama güncelse, önbelleğe alınmış verileri temizlemeyi deneyin. Önbellekte çok fazla veri ve yetersiz bellek gibi bir sorun da yeni verilerin alınmasını ve hikayelerin izlenmesini engelleyebilir.

Instagram Storyler Neden Gözükmüyor?

Instagram’da önbelleği temizlemek için “Ayarlar”, “Uygulama ayarları” bölümündeki “Önbelleği temizle” veya “Verileri temizle” seçeneklerine tıklamanız yeterlidir.

Instagram Hikayeler Yenilenmiyor

Instagram Hikayeler yenilenmezse büyük ihtimalle uygulama güncelleme aşamasındadır. Henüz geliştirme aşamasında olan sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram. Instagram kullanıcılarının güncelleme dönemlerinde karşılaşabileceği bir diğer konu ise hikayelerin yenilenmemesi.

Instagram Hikayeleri yenilenmezse VPN geçişi veya benzeri yöntemler genellikle çalışmaz. Uygulama güncelleme işleminden kaynaklanan hikaye yenileme sorunları için kısa bir bekleme gereklidir. Zayıf da olsa soruna neden olabilecek diğer durumlar için öneriler;

  • İnternet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Hikayeler, VPN ile farklı ülkelerde kontrol edilebilir.
  • Uygulamanın önbelleğini temizleyin.
  • Uygulama ayarlarında Gizlilik sekmesindeki seçenekleri değiştirin.
  • Instagram uygulamasına, uygulamadan değil, web’den kimlik bilgilerinizle girin.
  • Telefonunuzu açıp kapatın.

Instagram Konum Hikayeleri Gözükmüyor Sebebi Nedir?

Instagram konum hikayelerinin gösterilmemesi belirli sebeplerden dolayı meydana gelebilecek bir durumdur. Konum hikayeleri, bir hesap sahibi tarafından belirli bir konumda olduklarını göstermek için gönderilen hikayelerdir. Hesap sahibi aynı yerden aynı anda çok fazla haber yayınlarsa, bazı yer hikayeleri görünmeyebilir.

Instagram algoritması tarafından spam olarak algılanabilecek sık gönderilen konum hikayeleri engellenir ve bazı durumlarda görünmez. Ancak hikayelerinize yer ekleyemiyorsanız, Instagram uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Yorum yapın