Instagram’da ki İlk Fotoğraf

Posted on

Sosyal medyanın en büyüklerinden Instagramın ilk fotoğrafını merak ettiniz mi? 4 sene önce açılmış olan sosyal fotoğraf paylaşım adresi Instagramda ilk yayınlanan fotoğraf merak konusu oldu. Sizde merak etti iseniz mutlaka haberimize bakmalısınız.

2012 yılında Facebook, 13 çalışanı ile birlikte Instagram’ı satın almıştı hatırlayacaksınız. İlk fotoğrafıda gün yüzüne çıktı. 2010 yılında kurulan şirketin kurucusu olan Kevin Systrom, daha önce ilk fotoğrafı kendinin koyduğunu söylemişti. Ancak bunun gerçek olmadığı bir süre önce ortaya çıktı. Hatırlayacaksınız köpek fotoğrafını koyan Kevin, Instagram’da yayınlanan ilk fotoğraf olarak tanıtmıştı.

instagram-köpek

Yine köpekli fotoğrafı yerine Kevin, ilk Instagramda ki fotoğrafı yükleyen kişi. 16 Temmuz 2010 tarihinde yüklenen bu fotoğraf ise Instagram tarihinin ilk yüklenen fotoğrafı olarak tarihe geçmiş oldu.

ilk-instagram-fotoğraf

Dünya genelinde 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, Facebook ile birleştikten sonra milyar dolarlar kazanan bir şirket konumunda. Günde ortalama 60 milyon içerik yüklenilen bir araç olan Instagram günümüzün sosyal çılgınlığına birer örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir