iOs 8 Güncellemesi Hemen Kurulmalı mı?

Posted on

Apple yeni modeli olan iPhone 6’nun piyasaya sürülmesi ile birlikte telefonlarında kullandığı İOS işletim sistemini de dünya çapında aynı zamanda güncelleyecek. Ancak Apple her güncellemesinde kullanıcılarını pek de memnun etmeyen hatalar veren işletim sistemindeki tüm açıkları bu sefer önceden test edip, buldu mu, bu merak konusu. Yeni güncelleme telefonlarında belirdiğinde kullanıcıların bu güncellemeyi hemen yapmaması daha sonra kendilerinin pişman olacağı bir durumdan kurtarabilir.

Güncellemenin geleceği ise 2014 Haziran ayında Apple firmasının yaptığı bir resmi açıklama ile öğrenilmişti. Hem Mac hem de iPhone kullanan kullanıcılar için birçok yeni özelliğe sahip olsa da, insanlar geçmiş zamanlardaki yaşadıkları tecrübelerden dolayı biraz tedirgin ve emin değiller. Ayrıca BGR’nin yapmış olduğu bir haber ile de Apple İOS 8’den sonra piyasaya sürülecek olan İOS 8.0.1. sürümü üzerinde çalışmalar yaptığını açıkladı, bu da gayri ihtiyarı olarak herkesin kafasında acaba iOS 8 sürümü hatalarla mı dolu sorusunu getirdi.

ios8

Tekrar bir İOS 7 faciası mı yaşanacak bilinmez ama Apple her ne kadar kaliteli telefonlar üretse de yayınladığı sürümler konusunda genelde sıkıntılar yaşayan bir firma olmaya başladı. Güncellerseniz size bir zarar dokunur mu diye sorarsanız, hayır dokunmaz ancak çeşitli hataları sık sık almaya başladığınızda biraz canınızı sıkan bir durum olmaya başlayabilir. iPhone kullanıcılarının yeni güncellemeyi yaparken ince eleyip, sık dokumaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir