iPhone 5C’den Şaşırtan Başarı

Posted on

iPhone serisi telefonlar ülkemizde en çok tutulan android cihazlardır. İlk çıktıkları günden bu yana birinciliği kimseye kaptırmayan iPhone, hal hazırda yapmış çıkarmış olduğu son telefonlarla da uzun yıllar birinciliği kimseye kaptırmayacak gibi gözükmekte. Bu güzel seri ve telefonların da bazen hiç tutmayan ve çok eleştiri alan modelleri de olabilmektedir.

Apple tarihini şöyle bir inceleyecek olursak, tüm tarihinde çıkartmış olduğu en başarısız cihazlar iPhone 5C’lerdir. Batı Avrupa da büyük bir pazara sahip olan iPhone, akıl almaz bir başarısızlığa imza atarak, müşterine çok şaşırttı.  iPhone 5C, İphone tarihinin en az satışa ulaşan ve teknik açıdan hiç beğenilmeyen tek telefonudur.  İphoneler akıllı telefon sıralamasında her zaman ilk 10 da olmayı başarabilmiş, çok kaliteli cihazlardır. Hatta her zaman ilk iki sırada olmayı başarmışlardır. Oysa iPhone 5C, ilk 10 sıraya bile girememiş, iPhone tarihinde üretilmiş olan en tutulmayan telefonlardır. Malzeme olarak da çok eleştiri alan ve kesinlikle beğenilmeyen bir cihaz olmuştur.

iphone-5c

Ancak geçtiğimiz ay Haziran ayında İphone 5C telefonlar akıllı telefon satış listelerinde ilk sıraya oturdu. iPhone’nin 5C birinciliği alırken, iPhone 5S ikinci, Samsung Galaxy S5 ise üçüncü sırada kendine yer buldu. 5C’nin bir anda birinciliğe oturması, Apple firmasının uygulamış olduğu düzenli reklam politikasına bağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir