iPhone İçin En İyi İPTV Uygulaması 2022

İPTV kullanıcıları arasında zorluk çeken kesin iPhone kullanıcılarıdır, bizde sizlere iphone için en iyi iptv uygulamasını tanıttık. Apple Telefon tablet kullanan kullanıcılardır, “(iOS) iPhone İçin En İyi IPTV Uygulaması” Sizce hangisidir, editör ekibimiz ile Apple TV yada Apple Telefon kullanan kullanıcıların en çok tercih ettikleri IPTV uygulamalarını listeleyeceğiz,

(iOS) iPhone İçin En İyi IPTV Uygulaması

iOS (iPhone) İçin En İyi IPTV Uygulaması listemizdeki uygulamalar şunlardır.

  • IPTV Smarters Pro
  • Flix IPTV
  • GSE Smart IPTV

Apple cihazlar için uygulama sayısının azlığı her ne kadar bir dezavantaj olarak görülse de var olan uygulamaların kalitesi ise parmak ısırtıyor.

IPTV Smarters Pro

IPTV Smarters Pro birçok platformda stabil olarak çalışmaktadır, Windows cihazlar, android cihazların yanı sıra Apple ürünlerinde de sorunsuz kullanmaktadır. Tüm IPTV sağlayıcıları sizlere M3U URL’si ya da yayın linki ve port bilgisi ile kullanıcı adı şifre vermektedir. IPTV Smarters Pro uygulamasında her iki şekilde de kurulum yapılabilmektedir.

IPTV Smarters Pro Nasıl Kurulur?

Tüm cihazlarda çalışma özelliğine sahip IPTV Smarters Pro kolay kurulumu tüm cihazlarda stabil çalışması ve kullanıcı dostu ara yüzü ile kullanıcıların birinci tercihi durumunda bulunmaktadır.

Gelin hep beraber 2 farklı alternatif kurulumu olan IPTV Smarters Pro’yu birlikte nasıl kuracağımıza bakalım

Uygulama açılışında sizlere yukarıdaki resimdeki ekran karşılayacaktır, daha önce bahsettiğimiz gibi 2 farklı kurulumu olan IPTV Smarters Pro’da en kolay kurulum

Sol üst tarafta bulunan “Oynatma Listenizi veya Dosya/URL’nizi yükleyin” yolundan yapmaktır.

“Oynatma Listenizi veya Dosya/URL’nizi yükleyin” butonuna tıkladığınızda sizleri yukarıdaki görseldeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Burada “Oyun Listesi” kısmına istediğiniz bir ismi yani yayın listenize vereceğiniz ismi yazıp

Altında bulunan “Playlist Tipi” seçeneklerinden M3U URL butonunu seçili bırakıp

“Dosya / URL bölümüne ise yayın sağlayıcınızdan aldığınız M3U URL’sini yapıştırıp Kullanıcı ekle seçeneğini seçmeniz.

Ardından Ana ekrana döndüğünüzde “Oyun Listesi” Bölümüne yazdığınız isim şeklinde yayınınızı göreceksiniz.

Bir diğer alternatif kurulum ise

“Xtream Kodları Apı’si ile giriş yapın” butonu ile ilerlemeniz bu butona tıkladığınızda sizlerden yine Yayın İsmi, Yayın linki, Kullanıcı Adı ve Şifre isteyecektir.

Yayın İsmi bölümüne istediğiniz bir ismi

Yayın Linki bölümüne URL ve Port bilginiz

Kullanıcı adı ve şifre bölümüne ise sağlayıcınızın size vereceği bilgileri girip yine ana ekranda yayın isminiz ile yayınlarınızı bulabilirsiniz.

FLIX IPTV

Apple uygulamalarında kullanılan En İyi IPTV Uygulaması Flix IPTV ücretli bir uygulaması olmasına rağmen Apple cihazlarda en stabil uygulamaların başında gelmektedir.

FLIX IPTV KURULUMU NASIL YAPILIR?

Kurulumu çok basit olan Flix IPTV’nin tek dezavantajı ise ücretli bir uygulama olmasıdır, kişiselleştirebilir ara yüzü ile Apple cihazlarda tercih oranı en yüksek olan uygulamadır.

App Store üzerinden uygulamanızı indiriniz, indirdikten sonra uygulamanızın ayarlar bölümüne girdiğinizde cihazınızın MAC adresini göreceksiniz. Ardından Cep Telefonunuz, tabletiniz ya da bilgisayarınız üzerinden https://flixiptv.eu/mylist bağlantısına giriş yapınız,

Sizi yukardaki görsele benzeyen bir ekran karşılayacaktır. İlk olarak Mac adresinizi (1 İle İşaretlenmiş) bölüme girip “Delete” butonuna tıklayınız, böylelikle cihazınıza tanımlı eski bir yayın varsa o temizlenmiş olacaktır.( Ekrana “Your playlist removed successfully” bilgisi gelmez ise işlemi tekrar yapınız)

Ardından 2. Numaralı bölüme Mac adresinizi yazıp URL bölümüne ise yayıncınızın size vermiş olduğu linki yazınız ve “Send” butonuna tıkladığınızda kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

Not: Bazen cihazınızda kanalların görülmesi için cihazı fişten çekerek yeniden başlatmanız gerekmektedir.

GSE Smart IPTV

Andorid cihazlar için en popüler IPTV uygulamalarından birisi ise GSE Smart IPTV’dir özellikle mobil kullanıcıları tarafından tercih edilen GSE Smart IPTV basit ara yüzü, stabil yapısı ve ücretsiz oluşu ile özellikle mobil kullanıcıların en çok tercih ettiği cihazlardan birisidir, üstelik sadece Android cihazlarda değil iks ve Apple TV için de özel sürümleri bulunan uygulama birçok kullanıcının ilk tercihi durumundadır. Kesinlikle iPhone için en iyi iptv uygulaması listesine baştan girebilecek kadar kaliteli bir uygulama olduğunu söylemeden geçmeyelim.

GSE Smart IPTV Nasıl Kurulur?

İlk olarak uygulama mağazanızdan uygulamamızı indirelim ardından linkinizi tamamen kopyalayın.

Uygulamayı açın ve “artı” işaretine tıklayın. Eğer bu ekran gelmiyorsa sol üstte bulunan üç çizgiye basıp “uzaktan oynatma listeleri” sekmesine tıklayın bu ekran gelecektir. Sonrasında bizi aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Açılan pencerede “m3u url ekle” sekmesine tıklayın Açılan pencerede yuvarlak içine alınan “playlist adı” kısmına istediğinizi yazın. “Çalma listesi bağlantısı” kısmına da kopyaladığınız linki komple yapıştırın. Ardandan ok ile gösterilen “eklemek” sekmesine tıklayın.

Oluşturduğunuz oynatma listesine tıkladığınızda içeirkleriniz yüklenecektir. Bu örnekte playlist adı olarak “abc” kullanılmıştır. Onun yerine yazdığınız isim görünecektir.

Böylelikle (iOS) iPhone İçin En İyi IPTV Uygulaması yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız, bu uygulamalar dışında kullandığınız herhangi bir uygulama var ise bize önerebilir kurulumunu merak ettiğiniz uygulamalar için yorum yapabilirsiniz. İyi Seyirler.

NOT : Ülkemizde İPTV Uygulaması kullanımı suç teşkil etmez, ancak İPTV uygulaması kullanarak yasa dışı veya lisansı olmayan yayınlar izlemek kesinlikle suçtur ve yaptırımları vardır, o yüzden İPTV Uygulaması ile yayın izleyecekseniz yasal yayınları izlemeniz ve lisansı olmayan yayınları izlememeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın