İstanbul’da Yapılacak Ek İş Fikirleri

Posted on

Türkiye’nin metropol şehri olan İstanbul da, gerek nüfus yoğunluğu gerekse de sosyal aktivitelerin fazla olmasından kaynaklı olarak yapabileceğiniz bir çok ek iş seçeneği bulunmaktadır. Mevcut işi dışında akşamları kalan vakitlerde yada hafta sonları ek gelir elde etmek istiyorsanız, birbirinden farklı iş fikirlerinden kendinize uygun olanı seçerek yapmanız mümkün. Günümüzün zor koşullarında yine de para kazanmak epey yorucu ama kazanılmayacak anlamına gelmemeli. Şimdi İstanbul’da Yapılacak Ek İş Fikirlerini yakından inceleyelim.

1-Sahil kenarında içecek ve yiyecek satışı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Özellikle akşam saatlerinde ve hafta sonları daha fazla yoğun olan sahil bölgelerinde çocuklara özgü oyuncak, soğuk su ve içecek çeşitleri yada sıcak çay, kahve gibi toplumumuz tarafından fazlaca tüketilen ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz en önemli nokta zabıtalar ile karşı karşıya gelmemenizdir. Aksi halde para kazanayım derken elinizdeki ürünlerden de olabilirsiniz.

2- El ürün alın ve satın.

Herkes tarafından bilinmeyen ancak oldukça cazip bir fikir olan bu yöntem ile piyasa değerini bildiğiniz ürünlerin takibini sahibinden yada letgo gibi sitelerden yaparak, acil paraya ihtiyacı olan kişilerden uygun fiyata alacağınız ürünleri, tekrar aynı sitelerden ücretsiz olarak satışa koyarak kar elde edebilirsiniz. Oldukça cazip olan bu yöntemi uygulamak için biraz bütçeniz olması ve satışını alıp yapacağınız ürünlerden az da olsa anlıyor olmanız gereklidir. Aksi halde farkında olmadan alacağınız arızalı bir ürün ile kar yerine zarar edebilirsiniz ve sermayeniz çöpe gidebilir.

3-Petshop açın.

İstanbul da yaşayanların bu fikir için olumlu bakacağından fazlasıyla eminiz. Bunun nedeni ne derseniz, İstanbul da hayvan haklarına saygı duyan ve evinde beslemese bile parayla mama alarak her gün sokak hayvanlarına veren bir çok insan bulunmaktadır. Neredeyse 10 evin 2 sinde hayvan beslenilmektedir ve bu hayvanın türü, cinsi ne olursa olsun aşı, mama ve bakım gibi bir çok gideri mevcuttur. Durum böyle olunca Veterinerler taleplere bile yetişmekte zorluk çekmektedir. Bir mamadan 20-30 lira, bir aşıdan 15-20 lira para kazandığını düşünürsek, aylık bazda kazancın hiç de azımsanmayacak kadar tatmin edici olduğunu görebiliriz.

4-Kombi ve Klima Bakımı Yapın.

Her evin olmazsa olmazı Kombi ve Klimaların her yıl bakımlarının yapılması gereklidir. Bu yüzden özellikle yazın Klima ustası ve kışın Kombi ustası bulmak neredeyse imkansızdır. Bu işler ile biraz bilgi birikiminiz varsa ve elinizden geliyorsa, sahibinden.com ve armut.com gibi sitelere ilan vererek istediğiniz kategoride iş alabilirsiniz.

5-Araba Yıkama Yeri Açın.

Çok az bir bütçe ile yapabileceğiniz işlerin başında gelmektedir. 1 arabanın 20-25 lira civarında bir ücret ile yıkandığı düşünülür ise, günlük yıkayacağınız 20 araç ile 500 lira kazanç elde edebilirsiniz. Çok cazip bir kazanç imkanı sunan bu yöntemin tek sıkıntısı, ruhsat almanız neredeyse imkansızdır. Özellikle mahalle aralarında ve bina altlarında dükkan açmayı düşünürseniz, ruhsat’ta alamayacağınız için çevrenizle iyi geçinmeniz ve şikayet almamanız gereklidir. Bunun dışında çok iyi bir fikir olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.

6-Montaj işi Yapın.

Bir çok alışveriş merkezinde satışı yapılan ürünlerin montajını yaparak para kazanabilirsiniz. Ürün satışı yapan firmaların montaj ücretleri yüksek fiyatlarda olduğundan sizin fiyatınızın biraz daha cazip olması gereklidir. Fiyat hesaplamasını montajını yapacağınız ürünün çeşidi, zorluğunu düşünerek ve montaj için gideceğiniz İlçenin uzaklığını hesaba katarak yapabilirsiniz.

Bunların dışında çok daha farklı iş fikirleri de mevcut olmakla beraber, zaman zaman sitemizde bu yönde paylaşımlar yaparak sizlere bilgi vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir