Kamu Çalışanları İnternete Giremeyecek

Kamu Çalışanları İnternete Giremeyecek

Posted on

Uzun zamandır konuşulan ve aynı zamanda da gündemde tutulan karar dünya kamu oyuna duyuruldu. Singapur’da açıklanan karar neticesinde artık kamu sektöründe çalışan kişiler kendilerine verilen iş bilgisayarları üzerinden internete giriş yapamayacak. Açıklamada kararın ne zaman aktif olacağı da belirtilerek 2017 Mayıs ayı ile birlikte artık Singapur kamu görevlilerinin internet ilişiğinin kesileceği net şekilde açıklandı.

Kamu çalışanlarına gelen internet yasağı konusunda açıklama yapan taraf; BBC’ye ait olan Stratit Times Gazetesi oldu. Gazete internet yasağı ile ilgili haberini yaparak dünya gündemine adeta oturdu. Kararın asıl amacının ise; siber saldırılarının yaşanmasını engellemek ya da en aza indirgemek. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar arasında kişisel e-posta adreslerine iş dosyalarının gönderiminin yasaklanması da bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan taraflardan biri de IDA oldu. IDA yaptığı açıklamasında belirtilen internet yasağının bazı kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanmaya başlandığının ve 2017 Mayıs dönemine kadar Singapur sınırları içerisinde hizmet sağlayan tüm kamu kurum ve kuruluşlarını kapsayacağının da altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir