Kingston’ dan Otomatik Hız Aşırtma Özellikli RAM

Posted on

Teknolojik alanda yaşanana gelişmeler sadece mobil teknolojiye yönelik değil bilgisayar donanımlarında da büyük bir sürat ile gelişmeye devam ediyor. Özellikle son yıllarda daha gerçekçi, daha net ve daha canlı görüntü teknolojilerinin hayatımıza girmesi ve bunların oyun, video ve filmlere başarılı bir şekilde entegrasyonu ile birlikte bilgisayar donanımlarındaki yüksek performans ve verimlilik ihtiyacı da ön plana çıkıyor.

Bu kapsamda da özellikle bilgisayar donanımının temel yapı taşları arasında yer alan RAM teknolojileri, başta oyun severler olmak üzere grafikerler gibi pek çok bilgisayar farklı alandaki bilgisayar kullanıcısı açısından oldukça büyük bir gereklilik arz ediyor. Bu kapsamda da özellikle oldukça uzun süredir geliştirme aşamasında olan DDR4 RAM teknolojisinin bu yılın üçüncü çeyreği içerisinde ilk olarak masaüstü bilgisayarlar için piyasaya sunulacak gibi görünüyor.

Gelişimin devam etmekte olduğu RAM teknolojisinde özellikle de DDR3 RAM teknolojilerinden yüzde 50 daha fazla bant genişliği sunabilecek kapasitesinde olacak DDR4 RAM teknolojisi, aynı zamanda da bir önce sürümü olan DDR3 RAM teknolojisinden yüzde 35 daha az enerji tüketimi gerçekleştirecek.

HyperX FURY

Kingston markasının çok yakın bir dönem içerisinde piyasaya sürmüş olduğu otomatik hız aşırtma özelliğine sahip HyperX FURY RAM, oyunculara ve hız aşırtmacılara hitap ediyor. Kingston bu defa daha düşük bir profil üzerinde çalışmış. Predator ‘in 54 mm ‘lik yüksekliğine karşılık FURY yalnızca 34 mm yüksekliğindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir