Kış Aylarında Fondoten Kullanımı

Posted on

Kış aylarında kutru olan ciltlere, sıvı veya stick şeklindeki fondotenler, nemli bir sünger veya ıslak bir fırça yardımıyla uygulanmalıdır. Kış aylarında tercih edilmesi gereken fondoten çeşitleri stick şeklinde veya sıvı şekilde olmalıdır. Kış aylarında esmer tenli olan bayanların, kendi ten renklerinden bir ton daha koyu olan tonları seçmeleri daha uygundur. Beyaz tene sahip bayanların ise sadece yarım ton daha koyu bir fondoten tercih etmeleri önerilmektedir.

Kış aylarında soluk görünmekte olan ciltlerimizi canlı renklere sahip pembe veya bej tonlarındaki stick veya sıvı fondoten tercih edilmelidir. Kış aylarında uygulanan fondotenin, cildimize iyice yedirerek uygulamaya özen göstermeliyiz.

Kış aylarında sürülen fondotenin üzerine pudralama yapmak yağlı cilde sahip bayanlar için mutlaka gereklidir, bununla birlikte kuru bir cilde sahipseniz pudra uygulaması yapmadan sadece fondoten sürmeniz gereklidir.

Kış aylarında kullanılan alık renkleri de ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Beyaz bir ten rengine sahip bayanlar pembe ve şeftali renklerinde allık kullanmalıdır. Esmer tenli olan bayanlar ise, toprak ve bronz tonlardaki allıkları tercih etmelidir.

Kış aylarında sürülen allık en fazla iki veya üç fırça darbesiyle sadece elmacık kemiği üzerine sürülmelidir. Fazla miktardaki allık kullanımı, cilt üzerinde leke görüntüsüne sebep olur. Unutulmaması gereken kış aylarında cildin soluk bir görüntüye sahip olması sebebiyle kullanılan allık ve fondotenlerin canlı renklerde seçilmesi gerektiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir