Kış Aylarında Makyaj Nasıl Yapılmalıdır

Posted on

Kış aylarında dış etkenlerden dolayı dudaklar kuruma ve çatlama yapabilir, bu sebeple ruj kullanımı öncesinde vazelin veya besleyici kremler sürülerek dudakların nemlendirilmesi ve bakımı sağlanmalıdır. Kış aylarında gündüz saatlerinde, soft ve doğal renkler yani pembe tonlarındaki ruj renkleri, gece saatlerinde ise vişneçürüğü, mürdüm ve kırmızının tonlarındaki rujların kullanılması önerilmektedir.

Yaz aylarında yapılan göz makyajları soft ve açık tonlardaki renklerden tercih edilmeliyken, kış aylarında yapılan göz makyajları, gri, füme, toprak tonları ve baskın tonların tercih edilmesi suretiyle yapılmalıdır. Kış aylarında soluk olan ten rengimize paralel olarak, yapılan makyajda özellikle gözlerin ön plana çıkması gerekir. Bu sebeple yapılacak göz makyajına bu şekilde bir yön verilmelidir.

Kış ayları için hafif ancak belirgin bir şekilde yapılan göz makyajı uzmanların önerdiği en doğru göz makyajı şeklidir.

Yaz ayların kullanılan açık renklerdeki ojelere karşın, kış aylarında koyu renk ve mat olan ojeler kullanılmalıdır. Yoğun olarak bordo ve kırmızı ile bu renklerin kullanılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bununla birlikte kış aylarında kullanılan tüm renklerdeki ojeler mat olmalıdır.

Kış aylarında diğer aylarda olduğu gibi en önemli etken makyajımızla tam uyumlu bir oje seçimi yapılmasıdır. Tüm makyajın birbiri ile uyumu dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Bununla birlikte mat, hafif ancak belirgin şekilde yapılmış bir makyaj türü, yine uyumlu olarak seçilmiş kıyafetler ile desteklenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir