Kitaro Doğu-Avrupa Turnesi Kapsamında Türkiye’ye geliyor

Posted on

Son birkaç yıl içerisinde yaşanan büyük gelişmeler ve yatırımlar ile birlikte ülkemizde kültür ve sanat alanın büyük projeler gerçekleştiriliyor. Son birkaç yıl içerisinde pek çok dünya yıldızını ve grubunu ağırlayan Türk sahnelerinde kazanılan hız, hiç kaybedilmeden yeni yılda da büyük bir hız ile devam ediyor.

Bu kapsamda kültür ve sanat alanında pek çok dünyaca ünlü sergi, spor müsabakaları, konserler, etkinlikler ve gösteriler kültür ve sanat tutkunlarıyla bir araya geldi. Şimdilerde ise Altın Küre ve Grammy ödüllü Kitaro, Doğu-Avrupa turnesi kapsamında ilk kez Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor.

New Age ve Dünya müziğinin öncü isimlerinden bir tanesi olan Kitaro, dev orkestrası eşliğinde 4 Mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle bir araya gelecek. Etnik ve elektronik öğeleri bir araya getirerek harmanlayan, yenilikçi müziğiyle dünyanın dört bir yanında dinleyenleri felsefi ve derin yolculuklara çıkaran efsanevi müzisyen Kitaro, uzun süre akıllardan çıkmayacak bir konser için 4 Mart akşamı Haliç Kongre Merkezi sahnesine konuk olacak.

kitaro

Pozitif Live tarafından gerçekleşecek bu özel gecede, 30 yılı aşkın kariyeri boyunca müziğiyle milyonları peşinden sürükleyen Kitaro’ya 36 kişilik dev bir orkestra eşlik edecek.  Konserin biletleri 3 Şubat Pazartesi günü tüm Biletix’te satışa sunuldu. Satışa çıkan biletlere büyük bir ilgi gösteriliyor. Türkiye’de yapılacak en büyük konserlerden bir tanesinde eşsiz müzik keyfi için 4 martta herkes Haliç Kongre Merkezi’ndeki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir